Sędzia Tuleya wyraził się bardzo mocno, ale z powodów uzasadnionych [WIDEO] - Rafał Grupiński

Facebook Flickr YouTube Sejmometr

Sędzia Tuleya wyraził się bardzo mocno, ale z powodów uzasadnionych [WIDEO]

Dodano: 10 stycznia 2013

Foto

Jeśli za rządów PO CBA nadal przesłuchiwało w taki sposób, jak w procesie Mirosława G., to nie możemy uniknąć odpowiedzialności – powiedziałem dzisiaj (10.01.) w rozmowie z Moniką Olejnik w Radio Zet. Nie chciałbym jednak, żeby przerzucano na nas odpowiedzialność za coś, co stworzyła IV RP - dodałem [WIDEO].

 

Uzasadniając wyrok na Mirosława G., sędzia Tuleya mówił, że taktyka organów ścigania w sprawie dr. G. może budzić przerażenie, budzi skojarzenia nawet nie z latami 80., ale z metodami z czasów największego stalinizmu. Moim zdaniem, sędzia wyraził się bardzo mocno, ale z powodów uzasadnionych.

 

Na pytanie Moniki Olejnik, dlaczego Platforma usunęła szefa CBA dopiero 2 lata po dojściu do władzy, odpowiedziałem, że musiały istnieć ku temu powody. Ograniczała nas ustawa, która nie pozwala odwołać szefa CBA w trakcie jego kadencji z nieuzasadnionych powodów – przypomniałem. Fatalnie świadczyłoby o Mariuszu Kamińskim, gdyby okazało się, że takie metody stosowano również, kiedy Platforma była u władzy - dodałem.

 

W rozmowie z Moniką Olejnik odniosłem się także do zapowiedzi kombatantów o złożeniu zawiadomienia o podejrzeniu popełnienia przestępstwa przez sędziego Tuleyę. Uważam, że takie działania są inspirowane obroną IV RP, zwłaszcza, że wśród kombatantów jest wielu miłośników polityki Jarosława Kaczyńskiego.

 

Leczenie niezgodne z konstytucją?

 

Komentując natomiast tezę dziennika Rzeczpospolita, jakoby program refundacji zabiegów in vitro może być niezgodny z konstytucją, bo nikt nie sprawdził, czy proponowane zapisy będą zgodne z ustawą zasadniczą, stwierdziłem, że to kuriozalne podejście do sprawy oczywistej. Pierwsze słyszę, żeby jakiekolwiek leczenie mogło być niezgodne z konstytucją. Jedynym problemem, jaki przy in vitro należy rozwiązać, to kwestia finansowania tych zabiegów - powiedziałem.

 

Cała rozmowa: Radio Zet.

 

Źródło: www.radiozet.pl


© 2010 - 2012 Rafał Grupiński

Realizacja: Trawka Studio