Bartosz Arłukowicz jest dobrym ministrem [AUDIO] - Rafał Grupiński

Facebook Flickr YouTube Sejmometr

Bartosz Arłukowicz jest dobrym ministrem [AUDIO]

Dodano: 13 stycznia 2013

Foto

Uważam, że Bartosz Arłukowicz jest dobrym ministrem. Krok po kroku realizuje cały system zmian, mający poprawić służbę zdrowia – mówiłem w sobotnim (12.01.) Śniadaniu w Trójce, odpierając zarzuty opozycji wobec szefa resortu zdrowia [AUDIO].

 

Dużym rozczarowaniem dla szukających sensacji było sprawne zadziałanie z początkiem roku nowego systemu e-WUŚ. Następnym ruchem będzie regionalizacja i decentralizacja NFZ-etu, co będzie sprzyjało w zarządzaniu sieci szpitali w regionach. Kolejnym krokiem, będą ubezpieczenia zdrowotne – przedstawiałem argumenty świadczące o dobrej pracy szefa resortu zdrowia.

 

Sędziego Tuleję oceniam wysoko

 

Pytany przez Beatę Michniewicz, czy ma znaczenie fakt, że sędzia Tuleya nie zdecydował się na złożenie zawiadomienia o możliwości popełnienia przestępstwa przez organy ścigania, w sprawie dr Mirosława G., a pojawiło się zawiadomienie o rażących uchybieniach funkcjonariuszy, stwierdziłem, że to dobre wyjście. Myślę, że sędzia nie chciał być posądzony o stronniczość, dlatego wysyła zawiadomienie o rażących naruszeniach tak, aby to prokuratura zdecydowała czy miało miejsce przestępstwo. Uważam, że to jest właściwy ruch ze strony sędziego. Wszystko to, co robił i mówił sędzia Tuleja trzeba oceniać wysoko - dodalem.

 

Niech Trybunał osądzi

 

Odnosząc się do wniosku o Trybunał Stanu dla Kaczyńskiego i Ziobry, broniłem tezy, że jego złożenie nie jest politykierstwem, a sam wniosek nie jest polityczny. To jest wniosek merytoryczny, który ma przyszłym rządzącym w Polsce udowodnić jedno i przestrzec przed jednym, że wszelkie nadużywanie prawa będzie zbadane przez TS - oznajmiłem. My, nie przesądzamy jaki wyrok Trybunał wyda, ale w sytuacji naruszenia Konstytucji, naruszenia kilku ustaw nie można byłego premiera czy b. ministra sprawiedliwości, podkreślam sprawiedliwości, pozostawić bez tego typu oceny. To nie jest polityka, to jest dbanie państwo prawa i demokrację w Polsce - zapewniałem.

 

Cała rozmowa: polskieradio.pl

 

Źródło, fot.: polskieradio.pl


© 2010 - 2012 Rafał Grupiński

Realizacja: Trawka Studio