Metody działania CBA są dzisiaj zupełnie inne [WIDEO] - Rafał Grupiński

Facebook Flickr YouTube Sejmometr

Metody działania CBA są dzisiaj zupełnie inne [WIDEO]

Dodano: 15 stycznia 2013

Foto

Służby specjalne są w trakcie reform, a metody działania Centralnego Biura Antykorupcyjnego są dzisiaj zupełnie inne – mówiłem w rozmowie z dziennikarzami. Nie sądzę, żeby CBA było dzisiaj likwidowane, a o dalszych losach biura zadecyduje premier i rząd, w ramach przeprowadzanych zmian w funkcjonowaniu i działaniu służb – dodałem [WIDEO].

 

Obecne zamieszanie wokół Centralnego Biura Antykorupcyjnego jest pokłosiem słów sędziego Igora Tulei, który porównał metody działania biura do tych stosowanych przez komunistyczne służby z czasów stalinizmu.

 

Cieniem na pracę CBA, w mojej ocenie, kładzie się kadencja jej b. szefa Mariusza Kamińskiego. Platforma nie zdecydowała się na jego odwołanie ze stanowiska szefa biura, po wygranych wyborach w 2007 r., ze względu na kwestię możliwości złamania ustawy o CBA. Ta ustawa została tak skonstruowana, że musiały być bardzo poważne powody, żeby móc przerwać kadencję szefa biura – tłumaczyłem. Nastąpiło to, kiedy wiedzieliśmy, że Mariusz Kamiński używa swojej władzy w sposób polityczny – przypomniałem.

 

Wprawdzie CBA ma swoje niesławne, partyjne początki, to mam jednak nadzieję, że to jest już wyłącznie karta przeszłości. Choć Ruch Palikota i SLD chcą likwidacji biura i zapowiadają złożenie w Sejmie projektów ustaw w tej sprawie to, moim zdaniem, istnienie Centralnego Biura Antykorupcyjnego jest jednak uzasadnione - podkreśliłem.

 

 

Źródło, fot.: tvn24.pl, radiozet.pl, polskieradio.pl

 

 


© 2010 - 2012 Rafał Grupiński

Realizacja: Trawka Studio