Facebook Flickr YouTube Sejmometr

Fotoradary mają uchronić przed groźnymi wypadkami [WIDEO]

Dodano: 16 stycznia 2013

Foto

Jestem za ograniczeniem przywileju, w ramach którego parlamentarzyści przekraczający prędkość zasłaniają się immunitetem, aby uniknąć konsekwencji – mówiłem wczoraj (15.01.) w programie Graffiti Telewizji Polsat. Chciałbym jednak zaznaczyć, że obecny stan rzeczy można zmienić przy poparciu innych klubów. Rodzi się zatem pytanie, czy będzie taka większość w Sejmie, która pozwoli taką zmianę przeprowadzić? – pytałem retorycznie [WIDEO].

 

Na pewno, jako szefostwo klubu PO przedyskutujemy kwestię zmiany ustawy o wykonywaniu mandatu posła i senatora, w tej sprawie – zapewniłem.

 

Argumentując decyzję o zwiększeniu ilości fotoradarów, w ramach projektu Narodowego Programu Poprawy Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego, podkreśliłem, że mają one uchronić ludzi przed groźnymi wypadkami, przed nagłą i niespodziewaną śmiercią w czasie jazdy i ograniczyć często brawurową jazdę. Na różne sposoby zastanawialiśmy się jak poprawić sytuację na naszych drogach. Kiedyś krytykowaliśmy politykę stawiania fotoradarów, zamiast budowy dróg, ale gdy budujemy drogi, zmieniamy już bezpieczeństwo. Dlatego, musimy też zadbać o wszystkie miejsca, gdzie rzeczywiście nagła prędkość może być przyczyną śmierci – dodałem.

 

Telewizja Trwam sieje nienawiść

 

Pytany przez redaktor Agnieszkę Mosór, czy marzą mi się występy w Telewizji Trwam i Radio Maryja, w kontekście ukłonów Janusza Piechocińskiego w kierunku prawicowych mediów, stwierdziłem, że politycy powinni trzymać się jak najdalej od stacji, która w istocie pełni misję religijną. Tak samo właściciele tego rodzaju stacji, czy jej prowadzący powinni się trzymać daleka od polityki - podkreśliłem.

 

Wydaje się, że Janusz Piechociński szuka pomysłu na swoją drogę, jako szef PSL-u. Może trochę zbyt pośpiesznie, bo jak widać, jego oferta wobec Solidarnej Polski nie okazała się skuteczna - stwierdziłem. Wprawdzie przejął jednego posła, ale doczekał się od ugrupowania, któremu wstępnie proponował rozmowę o szerokiej, centrowej partii wniosku o komisję śledczą przeciwko PSL-owi - przypomniałem. Jest dobra chęć szefa PSL-u, aby poszerzać elektorat partii. Życzę mu powodzenia, bo to, co wzmacnia PSL, wzmacnia koalicję – zaznaczyłem.

 

Wracając jeszcze do tematu Telewizji Trwam i Radia Maryja, podkreśliłem, że nie chciałbym w tych mediach występować, bo w dużym stopniu sieją nienawiść między rodakami. Wolałbym, aby ludzie przyzwoici w Telewizji Trwam  nie występowali, dopóki postępowanie tych stacji jest tolerowane przez Episkopat – konkludowałem.

 

Źródło, fot.: ipla.tv

 


© 2010 - 2012 Rafał Grupiński

Realizacja: Trawka Studio