Sejm zajmie się projektami ustaw o związkach partnerskich [WIDEO] - Rafał Grupiński

Facebook Flickr YouTube Sejmometr

Sejm zajmie się projektami ustaw o związkach partnerskich [WIDEO]

Dodano: 22 stycznia 2013

Foto

Podczas rozpoczynającego się w dzisiaj (23.01.) 32. posiedzenia Sejmu, zajmiemy się, m.in. projektami dotyczącymi związków partnerskich, złożonymi przez PO (druk nr 825), Ruch Palikota i SLD. Transmisja z obrad dostępna tutaj.

 

Projekt Platformy, autorstwa posła Artura  Dunina, zakłada możliwość zawarcia związku partnerskiego przez dwie osoby -hetero- lub homoseksualne w urzędach stanu cywilnego, bądź przed notariuszem, nakłada na partnerów obowiązek wzajemnej opieki, w tym obowiązek alimentacyjny, umożliwia otrzymanie informacji o stanie zdrowia nieprzytomnego partnera oraz prawo do decydowania o pochówku. Projekt daje możliwość odmowy zeznań przeciwko partnerowi, jako osobie najbliższej, reguluje także kwestie dziedziczenia oraz wspólnego zaciągania kredytów.

 

Będziemy rekomendowali w przypadku ustaw o związkach partnerskich poparcie naszego projektu, tzn. skierowanie go do prac komisyjnych. Co do pozostałych dwóch projektów - jeśli będą wnioski o odrzucenie - mając swój projekt będziemy raczej przeciwko innym projektom - zapowiedziałem w rozmowie z Polską Agencją Prasową.

 

Jeśli takich wniosków by nie było, z tego co dzisiaj wiemy są, ale gdyby zostały wycofane, wtedy oczywiście wszystkie trzy projekty mogą trafić do prac komisyjnych. Na pewno nie będziemy występowali o odrzucenie innych projektów - dodałem.

 

Zgodnie z naszą zasadą, w kwestiach światopoglądowych nie wprowadzamy dyscypliny - zaznaczyłem.

 

 

Zobacz zapis wideo z konferencji prasowej PO nt. projektu ustawy o związkach partnerskich (08.2012 r.).

 

 

Źródło, fot: sejm.gov.pl, Krzysztof Białoskórski, pap.pl

 

 


© 2010 - 2012 Rafał Grupiński

Realizacja: Trawka Studio