Facebook Flickr YouTube Sejmometr

Wierzę, że minister zdrowia pozostanie na stanowisku

Dodano: 24 stycznia 2013

Foto

Platforma będzie bronić ministra Bartosza Arłukowicza – zapowiedziałem w radiowej Jedynce. Debata nad wnioskiem PiS-u o wotum nieufności wobec szefa resortu zdrowia odbędzie się dzisiaj (24.01.).

 

Mam nadzieję, że koalicja odrzuci wniosek o wotum nieufności. Myślę, że na korzyść ministra świadczy chociażby ostatnio wprowadzony z sukcesem system E-WUŚ i to, co zapowiada minister Arłukowicz, czyli pełna karta pacjenta ogólnie dostępna z jego historią, czyli pewne uszczelnienie systemu, usprawnienie, skrócenie kolejek, to, co krok po kroku minister realizuje.

 

Arłukowicz zmierza w dobrym kierunku

 

Podkreślić trzeba wyraźnie sukces kontraktowania w tym roku, bo kiedy się krytykuje Bartosza Arłukowicza, na końcu ktoś półgębkiem zazwyczaj w komentarzach dodaje: chociaż w tym roku po raz pierwszy udało się zakontraktować prawie 100% szpitali przed końcem roku - zaznaczyłem.

 

Przypomnę, że w poprzednich latach albo kontraktowania ciągnęły się w drugiej, trzeciej turze do wiosny, albo towarzyszyły im protesty, szczególnie lekarzy rodzinnych, prawda? – pytałem retorycznie. Pamiętamy formy różnego rodzaju strajku, nacisku, wielonocne negocjacje na przełomie roku w ministerstwie zdrowia ze środowiskami lekarskimi i tak dalej - dodałem.

 

Naprawdę widać wyraźnie, że ten system zaczyna działać sprawniej i oby ten kierunek zmian minister Arłukowicz tylko utrzymał, to myślę, że wiele się zmieni do końca tej kadencji – argumentowałem poparcie dla szefa resortu zdrowia.

 

 

 

Źródło: polskieradio.pl

 

 

 


© 2010 - 2012 Rafał Grupiński

Realizacja: Trawka Studio