Jak można nie zgadzać się na dyskusję? - Rafał Grupiński

Facebook Flickr YouTube Sejmometr

Jak można nie zgadzać się na dyskusję?

Dodano: 25 stycznia 2013

Foto

Staram się uświadamiać naszym posłom o bardziej konserwatywnych poglądach, że w chwili obecnej mamy do czynienia z decyzją o tym, czy warto dyskutować o kształcie ustawy – mówiłem na antenie radia TOKFM. Mam nadzieję, że ustawa o związkach partnerskich, autorstwa Artura Dunina zyska wsparcie - dodałem [WIDEO]. 

 

W rozmowie z Jackiem Żakowskim, nie kryłem swojego zdziwienia wobec zachowania niektórych posłów, utrudniajacych dyskusję w temacie związków partnerskich. To jest głosowanie techniczne, chodzi o samą możliwość dyskusji nad projektem, dopuszczenie go do prac w komisji. Jak można nie pozwolić na dyskusję w Sejmie, w wolnej Izbie, wolnego kraju tylko dlatego, że w tej sprawie mają inny pogląd? – pytałem retorycznie.

 

Gdybyśmy już decydowali, czy ona ma wejść w życie, wtedy rozumiem, to jest już decyzja światopoglądowa i każdy ma większe prawo powiedzieć: nie mogę tego, zgodnie ze swoim sumieniem, przegłosować – zaznaczyłem. Platforma nie stosuje dyscypliny wobec posłów w sprawach światopoglądowych – przypomniałem.

 

Gowin powinien postępować zgodnie z zaleceniami premiera

 

A poseł Gowin? - pytał Żakowski. Poseł Gowin będzie przeciwny, ponieważ wyraźnie im staje się starszy, tym bardziej zawężają mu się horyzonty, jeśli chodzi o wrażliwość na inne poglądy, problemy innych ludzi. To jest dziwne jednak u człowieka o dobrym, intelektualnym przygotowaniu - komentowałem.

 

Może szuka nowej tożsamości politycznej? - podsunął Żakowski. Nie wiem. Moim zdaniem powinien postępować zgodnie z tym, co zaleca jego przełożony, pan premier. Minister Gowin jest członkiem rządu i powinien w tej sprawie być solidarny ze swoim szefem - zaznaczyłem.

 

 

Cała rozmowa: tokfm.pl

 

 

Źródło, fot.: tokfm.pl

 

 


© 2010 - 2012 Rafał Grupiński

Realizacja: Trawka Studio