Platforma wróci do dyskusji ws. związków partnerskich [WIDEO] - Rafał Grupiński

Facebook Flickr YouTube Sejmometr

Platforma wróci do dyskusji ws. związków partnerskich [WIDEO]

Dodano: 25 stycznia 2013

Foto

Klub Platformy wróci do dyskusji o regulacjach dotyczących związków partnerskich – zapowiedziałem w rozmowie z Polską Agencją Prasową. Oceniłem też, że premier Donald Tusk powinien wyciągnąć konsekwencje wobec ministra sprawiedliwości Jarosława Gowina [WIDEO].

 

Sejm odrzucił dzisiaj trzy projekty ustaw ws. związków partnerskich: jeden zgłoszony przez PO i dwa złożone wspólnie przez SLD i RP. Stało się to możliwe dzięki temu, że przeciwko projektom oprócz klubów PiS i SP opowiedzieli się także posłowie PSL oraz część posłów Platformy.

 

Przed głosowaniem ws. tych projektów minister sprawiedliwości z trybuny sejmowej stwierdził, że wszystkie trzy projekty w sprawie związków partnerskich są niezgodne z konstytucją. Następnie premier Donald Tusk oświadczył, że w tej sprawie Gowin wygłosił swoją osobistą opinię i zwrócił się do posłów o umożliwienie dalszej pracy w Sejmie nad regulacjami ws. związków partnerskich.

 

Premier musi wyciągnąć konsekwencje

 

Zdziwiło mnie bardzo stanowisko ministra sprawiedliwości, który wyraził pogląd o niekonstytucyjności projektów sugerując sali, że to pogląd rządu. Gowin wyszedł przed szereg, bo znał dobrze stanowisko premiera w tej sprawie - oceniłem.

 

Według mnie, w tej sprawie premier będzie musiał wyciągnąć jakieś konsekwencje, bo mimo wszystko minister Gowin wyraźnie w zbyt wielu sprawach współpracuje z opozycją - oświadczyłem.

 

Platforma nie może się zamykać przed zmianami cywilizacyjnymi, dlatego też w ramach dyskusji w klubie, PO wróci do projektu ustawy o związkach. Prędzej czy później, moim zdaniem, te zmiany, konieczne społecznie i tak zostaną przeprowadzone przez Sejm – powiedziałem.

 

Źródło, fot.: pap.pl, klub.platforma.org

 

 


© 2010 - 2012 Rafał Grupiński

Realizacja: Trawka Studio