Facebook Flickr YouTube Sejmometr

Szkoda, że posłowie zamknęli debatę o związkach partnerskich [AUDIO]

Dodano: 28 stycznia 2013

Foto

Żałuję tego, co się stało podczas piątkowego (25.01.) głosowania nad projektami ustaw o związkach partnerskich. Swoją decyzją, posłowie zamknęli debatę na konieczne społecznie zmiany w prawie – mówiłem w sobotę (28.01.) na antenie radiowej Trójki.  Postawa ministra Gowina wymaga dyskusji w zarządzie, ale wyrażam jednak nadzieję, że uda się go przekonać do zmiany stanowiska – dodałem [AUDIO].

 

Szefowi resortu sprawiedliwości przytoczyłbym św. Augustyna, który mówił: „Miłość po­rusza się na dwóch no­gach: jedną z nich jest miłość do Bo­ga, drugą do ludzi. Rób wszys­tko, żebyś nie kuśty­kał, ale bieg­nij na obu, aż do sa­mego Bo­ga”. Tej miłości do ludzi komuś zabrakło – podkreśliłem.

 

Posłowie odrzucili wolę dyskusji

 

W piątek, mieliśmy do czynienia z głosowaniem w istocie technicznym, czyli decyzją czy zgadzamy się na pogłębioną dyskusję na temat ewentualnych zmian prawnych w kwestii związków partnerskich w komisji, czy też się nie zgadzamy na dyskusję - przypomniałem. Boli mnie, w tej reakcji części naszych posłów, że wyprzedzili oni głosowanie późniejsze światopoglądowe, zamykając tą decyzją dyskusję - oznajmiłem.

 

To jest bardzo ważne, aby w tego rodzaju sprawach prowadzić dyskurs. W trakcie dyskusji można kogoś przekonać, przekonać do zmiany poglądu - zaznaczyłem. Proszę pamiętać, że przy tak ważnej kwestii wielu posłów zmieniło zdanie w stosunku do pierwotnych zastrzeżeń. Moim zdaniem, pogłębiona dyskusja w komisji dałaby szanse, abyśmy w tej kwestii wypracowali stanowisko, być może bardziej liberalne niż dotąd.

 

Do tej kwestii postaramy się wrócić i na pewno dyskusji na ten temat nie można zamknąć, bo nie możemy nie dyskutować o ludziach - podkreśliłem.

 

Więcej: polskieradio.pl

 

 


© 2010 - 2012 Rafał Grupiński

Realizacja: Trawka Studio