Facebook Flickr YouTube Sejmometr

Region: Muszą ruszyć prace nad rewitalizacją historycznych dzielnic miast

Dodano: 30 stycznia 2013

Foto

Szykuję pismo do marszałek Ewy Kopacz w sprawie powołania stałej podkomisji sejmowej ds. rewitalizacji, w skład której mają wejść posłowie z komisji ds. polityki społecznej, infrastruktury i samorządu – mówiłem w rozmowie z poznańską Gazetą, pytany o  prace nad ustawą o rewitalizacji. Gdy podkomisja zacznie działać, wypracujemy na jej forum założenia do ustawy rewitalizacyjnej. Dziś trudno powiedzieć, jakie rozwiązania będzie zawierać, na razie swoje oczekiwania przedstawiły tylko samorządy – dodałem.


Do prac tej komisji będę chciał zaprosić ministra budownictwa i transportu oraz ministra finansów. Myślę, że nowa ustawa będzie projektem poselskim. Łatwiej będzie go przygotować posłom niż w uzgodnieniach międzyresortowych w rządzie - wskazałem.

Chciałbym, żeby wymierne efekty pracy komisji były widoczne jeszcze w tej kadencji Sejmu, ale nie wiem, czy to się uda. Wiele zależy od sytuacji gospodarczej, bo przecież taka ustawa będzie rodzić skutki finansowe dla państwa. Jej zapisy powinniśmy też powiązać z tym, jak będą podzielone unijne dotacje z nowej perspektywy finansowej - zaznaczyłem.

 

 

Źródło, fot. gazeta.pl


© 2010 - 2012 Rafał Grupiński

Realizacja: Trawka Studio