Region: Platformie nie grozi żaden rozpad [FOTO, WIDEO] - Rafał Grupiński

Facebook Flickr YouTube Sejmometr

Region: Platformie nie grozi żaden rozpad [FOTO, WIDEO]

Dodano: 31 stycznia 2013

Foto

Ocena bieżącej sytuacji politycznej w regionie i kraju zdominowała moje środowe (29.01.) spotkania z członkami i sympatykami Platformy Obywatelskiej w subregionie pilskim (Piła, Okonek i Złotów). Wizytę poprzedziła, wspólna z posłem Adamem Szejnfeldem konferencja prasowa, podczas której zapewniłem, że Platformie nie grozi żaden rozpad, ani trwały podział [FOTO, WIDEO].

 

Nawiązując do głosowań nad projektami ustaw o związkach partnerskich, przypomniałem, że w sprawach światopoglądowych nie stosujemy dyscypliny klubowej. Staramy się przekonywać naszych parlamentarzystów do tego, by postępowali zgodnie z wolą większości, życzeniem premiera i naszymi zapowiedziami z kampanii wyborczej, żeby problemy związane z blisko 800 tysiącami osób żyjących w związkach partnerskich, w większości heteroseksualnych  były rozwiązane, żeby, jak mówił premier, ludzie ci mogli żyć godniej i żeby pewne uprawniania z czasem skłaniały ich do zawarcia małżeństwa - kontynuowałem. Część z nas kierowała się, niestety, własnymi poglądami zapominając, że w Sejmie reprezentujemy wszystkich obywateli, także tych o różnych poglądach i preferencjach - dodałem.

 

 

Pytany, czy minister Jarosław Gowin, który przyczynił się do odrzucenia projektów poniesie konsekwencje, oznajmiłem, iż krytycznie oceniam zachowanie ministra, ale nie jestem od tego, by wskazywać panu premierowi czy ma, czy też nie ma z nim współpracować. To jest jego autonomiczna decyzja - zaznaczyłem. Jednocześnie zapewniłem, że temat związków partnerskich powróci do sejmu w ciągu najbliższych kilku miesięcy.

 

Walczymy o sprawy ważne dla regionu

 

Podczas konferencji poruszono również temat drogi S11 i kilku wielkopolskich obwodnic. Jak podkreślił poseł Adam Szejnfeld, walczymy o to, aby S11, a przede wszystkim obwodnice: Piła - Ujście, Jarocina, Obornik i Kępna znalazły się w procesie inwestycyjnym w ramach dofinansowywania z funduszy unijnych w latach 2014-2020. Niemniej jednak należy pamiętać, że droga ekspresowa została skreślona z planu krajowego za czasów tych, którzy dzisiaj najgłośniej ten fakt krytykują – przypomniał poseł. Niech teraz uderzą się piersi – dodał.

 

Przy tej okazji, Szejnfeld zapowiedział zorganizowanie wielkopolskiej konferencji infrastrukturalnej i wizytę w Pile ministra transportu Sławomira Nowaka. Byłaby to okazja do omówienia planów inwestycyjnych w infrastrukturze kolejowej, wodnej, telekomunikacyjnej i oczywiście drogowej. Ta jest dla nas najbardziej istotna, a najważniejsze są kwestie wielkopolskich obwodnic i drogi ekspresowej S11 - podkreślił. W tym jednak przypadku, jako, że jest ona priorytetowa dla Wielkopolski, Pomorza i Śląska, wszelkie inicjatywy będziemy chcieli podejmować wespół z parlamentarzystami z tamtych regionów - oznajmił poseł.

 

Utrzymać dobrą passę Platformy

 

Dopytywany o wybory uzupełniające w Trzciance, przypomniałem, że ostatnio wygraliśmy wybory w Kłodawie, przedtem w Okonku i Jarocinie. Mamy dobrą passę i zależy nam, aby tę passę utrzymać także w Trzciance, a Piotr Birula, którego rekomendowałem jest wart tego, by mieszkańcy na niego postawili - podkreśliłem.

 

Pełen zapis z konferencji dostępny na: expresstv.pl

 

Źródło: dzienniknowy.pl, expresstv.pl

 


© 2010 - 2012 Rafał Grupiński

Realizacja: Trawka Studio