Region: W południowo-zachodniej Wielkopolsce - Rafał Grupiński

Facebook Flickr YouTube Sejmometr

Region: W południowo-zachodniej Wielkopolsce

Dodano: 02 lutego 2013

Foto

Wizytą w Krotoszynie (31.01.), Kościanie i Grodzisku Wielkopolskim (1.02.) zakończyłem tygodniowy cykl spotkań z wyborcami, sympatykami i członkami wielkopolskiej PO.

 

Wśród poruszanych zagadnień, zarówno w Krotoszynie, jak i Kościanie, dużo miejsca poświęciliśmy, m.in. nowelizacji ustawy śmieciowej i proponowanym przez minister edukacji Krystynę Szumilas zmianom w Karcie Nauczyciela. Odniosłem się również do zamieszania wokół głosowania nad związkami partnerskimi, podkreślając jednocześnie, że różnice światopoglądowe nie podzielą Platformy, a temat związków partnerskich powróci do Sejmu w ciągu najbliższych kilku miesięcy. Sam pan premier zaznaczył, iż chce, by do Sejmu trafiły wszystkie projekty PO dotyczące związków partnerskich, w tym projekt części posłów o konserwatywnych poglądach na ten problem – dodałem.

 

To jest bardzo ważne, aby w tego rodzaju sprawach prowadzić dyskurs. W trakcie dyskusji można kogoś przekonać, przekonać do zmiany poglądu – konkludowałem.

 

Piątkowe spotkania zakończyłem udziałem w noworocznym przyjęciu, zorganizowanym przez samorząd powiatowy w Grodzisku. Z licznie przybyłymi na tę uroczystość samorządowcami, podsumowałem dokonania wielkopolskich parlamentarzystów PO w 2012 roku oraz określiłem priorytety na rok 2013.

 

Fot.: szejnfeld.pl

 

 


© 2010 - 2012 Rafał Grupiński

Realizacja: Trawka Studio