Chcemy, aby powstał jeden, wspólny projekt ws. związków - Rafał Grupiński

Facebook Flickr YouTube Sejmometr

Chcemy, aby powstał jeden, wspólny projekt ws. związków

Dodano: 06 lutego 2013

Foto

Władze klubu PO chcą, aby powstał jeden, wspólny projekt Platformy dotyczący związków partnerskich - powiedziałem dzisiaj (6.02.) w rozmowie z Polską Agencją Prasową. Chodzi o uniknięcie sytuacji, jaka miała miejsce w poprzedniej kadencji podczas prac nad projektami ws. in vitro - dodałem.

 

Właśnie przykład tych dwóch projektów z poprzedniej kadencji, który w istocie nie pozwolił nam na zakończenie prac przed końcem kadencji jest tym, co mnie mobilizuje do namawiania naszych posłów, żeby przygotowali jednak jeden wspólny projekt. Wiadomo, że przy dwóch odrębnych projektach, prace będą trwały o wiele dłużej - zaznaczyłem.

 

W chwili obecnej propozycje obecnie są dwie: projekt ustawy "o wspólnym pożyciu", autorstwa posła Jacka Żalka, a także, odrzucony przed dwoma tygodniami przez Sejm, projekt Artura Dunina.

 

Będziemy rozmawiali o tym, żeby projekt z klubu wyszedł jeden, żebyśmy się spróbowali porozumieć wewnątrz Platformy, co do wszystkich najważniejszych spraw związanych, z tzw. związkami partnerskimi – mówiłem. Intencją władz klubu jest, aby podtrzymany został zwyczaj, że klub składa jeden, wspólny projekt rozwiązań w jakiejś kwestii - oznajmiłem.

 

Premier za ponowną dyskusją nad projektem

 

Nie wykluczam jednak, że gdyby się to nie udało, wówczas złożone zostaną dwa projekty. Taką możliwość dopuścił w piątek premier Donald Tusk - przypomniałem. Szef rządu zapowiedział, że będzie proponował posłom PO, by dopuścili możliwość przygotowania również innego projektu, tego, który wyrażałby opinię tę bardziej konserwatywną w Platformie i żeby wrócić możliwie szybko do debaty w Sejmie na temat rozwiązań zawartych we wszystkich projektach.

 

Pytany o projekt przygotowany przez Jacka Żaleka, poinformowałem, że propozycji tej nie otrzymały jeszcze władze klubu PO.

 

Źródło: pap.pl, klub.platforma.org

 


© 2010 - 2012 Rafał Grupiński

Realizacja: Trawka Studio