Facebook Flickr YouTube Sejmometr

Klub PO przeciw odwołaniu Wandy Nowickiej [WIDEO]

Dodano: 07 lutego 2013

Foto

W piątek (8.02.) Sejm podejmie decyzję w sprawie zmian w prezydium Izby, o które wnioskuje Ruch Palikota. Zgodnie z regulaminem, Sejm odwołuje wicemarszałka, na wniosek złożony przez co najmniej 15 posłów, bezwzględną większością głosów w obecności co najmniej połowy ustawowej liczby posłów [WIDEO].

 

Prezydium nie powinno być przedmiotem rozgrywki politycznej, a pod adresem Wandy Nowickiej nie ma zarzutów merytorycznych - mówiłem dla Wirtualnej Polski.  W mojej ocenie, pani Nowicka jest dobrze ocenianym wicemarszałkiem, a Janusz Palikot ze sprawy, która była wypełnieniem regulaminu Sejmu, uczynił przedmiot ataku na wydawałoby się dla niego ważną osobę, jaką jest Wanda Nowicka. Wydaje się, że w tej sytuacji powinniśmy zachować się z dystansem do tego wniosku - dodałem.

 

We wtorek (5.02.), prezydium klubu PO zadecydowało, iż Platforma zagłosuje przeciw odwołaniu Wandy Nowickiej z funkcji wicemarszałka Sejmu, a podczas głosowania ma obowiązywać dyscyplina partyjna - poinformowałem dziennikarzy.

 

Źródło, fot.: wp.pl, pap.pl sejm.gov.pl / Krzysztof Białoskórski

 

 


© 2010 - 2012 Rafał Grupiński

Realizacja: Trawka Studio