Region: Prezydent Bronisław Komorowski w Kaliszu [WIDEO] - Rafał Grupiński

Facebook Flickr YouTube Sejmometr

Region: Prezydent Bronisław Komorowski w Kaliszu [WIDEO]

Dodano: 10 lutego 2013

Foto

Polsce potrzeba wielkopolskiego racjonalizmu, wielkopolskiej gospodarności i pracowitości, ale także rozsądnego i spokojnego romantyzmu – mówił w piątek (8.02.) Bronisław Komorowski podczas  Wielkopolskiego Forum Samorządowego, w którym również miałem przyjemność uczestniczyć. Prezydent swoją wizytę w południowej Wielkopolsce rozpoczął od udziału w obchodach święta Służby Więziennej w Kaliszu [WIDEO].

 

Głowa państwa chwaliła Wielkopolskę, określając nasz region jako predestynujący do pełnienia roli doskonałego przykładu w skali kraju. Jak zaznaczył Komorowski, Wielkopolska to jeden z najważniejszych regionów w rozwoju Polski, regionu który cechuje  pracowitość i zdolność racjonalnego gospodarowania.

 

Wielkopolska skutecznie wykorzystuje swój potencjał

 

Nawiązując do nowej perspektywy finansowej UE, prezydent podkreślił, że jest to prawdopodobnie ostatnie tak duże wsparcie dla nas. Ważne jest więc rozsądne zaplanowanie wydania tych pieniędzy, które są szansą na przyśpieszenie rozwoju i zmniejszenie dystansu do krajów wysoko rozwiniętych - dodał.

 

Podczas forum, marszałek województwa Marek Woźniak zaprezentował zaktualizowaną w grudniu 2012 roku Strategię Rozwoju Województwa Wielkopolskiego do 2020 roku, zaznaczając, że Wielkopolska 2020 roku będzie inteligentnym, innowacyjnym i spójnym regionem. Podkreślił także, że w nowej strategii szczególny nacisk położony zostanie na efektywne wykorzystanie potencjałów.

 

Prezydent wręczył odznaczenia

 

Głównym punktem piątkowej wizyty prezydenta była uroczystość z okazji Święta Służby Więziennej w Kaliszu, podczas której Komorowski odznaczył zasłużonych przedstawicieli służby więziennej, gratulując im i dziękując za włożony w swą pracę trud.

 

To jest dziś Wasze święto, święto służby która nie jest ulubieńcem opinii publicznej, ale musi być instytucją szanowaną w naszym społeczeństwie – mówił prezydent. Chciałbym więc zarówno odznaczeniami jak i dobrym słowem podziękować za niełatwą ale jakże ważną dla Polski i Polaków służbę – podkreślił Bronisław Komorowski.

 

 

Źródło, fot.: tvpparlament.pl,calisia.pl, radiomerkury.pl, prezydent.pl/Lukasz Kaminski, tvwielkopolska.pl, umww.pl

 

 


© 2010 - 2012 Rafał Grupiński

Realizacja: Trawka Studio