Region: Spotkanie w Obornikach [FOTO] - Rafał Grupiński

Facebook Flickr YouTube Sejmometr

Region: Spotkanie w Obornikach [FOTO]

Dodano: 12 lutego 2013

Foto

Ustalenia przywódców UE dotyczące nowej, europejskiej perspektywy finansowej na lata 2014-20, to wielki sukces także i naszego rządu, to szansa na drugi skok cywilizacyjny dla Polski – oceniłem porozumienie w sprawie budżetu Unii podczas poniedziałkowego (11.02.) spotkania ze strukturami lokalnymi PO w Obornikach. W wizycie towarzyszył mi poseł Adam Szejnfeld [GALERIA].

 

Pieniądze z budżetu unijnego będą służyły rozwojowi Polski, szczególnie, że to ostatnia tak pozytywna dla Polski perspektywa unijna – dodałem.

 

 

Wprawdzie opozycja krytykuje efekt ustaleń unijnego szczytu, premiera i polskich negocjatorów, to uważam, że wynegocjowaliśmy dla Polski bardzo dobre wsparcie z funduszy unijnych. Udało się to mimo cięć budżetowych w skali całej Wspólnoty – podkreśliłem.

 

W trakcie spotkania poruszyliśmy również sprawy o charakterze lokalnym, zebrani zwrócili uwagę na problem S11 i obwodnicy dla Obornik oraz Rogoźna. Samorządowcy natomiast odnieśli sie do proponowanych przez minister edukacji narodowej Krystynę Szumilas zmian w karcie nauczyciela oraz inicjatyw w zakresie spółdzielczości.

 

 

Źródło: szejnfeld.pl, libicki.pl, soborniki.pl

 

 


© 2010 - 2012 Rafał Grupiński

Realizacja: Trawka Studio