Facebook Flickr YouTube Sejmometr

Premier ocenia za całość prac [AUDIO]

Dodano: 15 lutego 2013

Foto

Premier Donald Tusk nie będzie chciał przerywać misji ministra Gowina. Owszem, szef rządu musi ocenić jego nie tylko za kwestie słynnego wystąpienia w Sejmie, w sprawie związków partnerskich, ale za całość prac – komentowałem w dzisiejszym (15.02.) Salonie politycznym Trójki zapowiedź zmian w rządzie Donalda Tuska. Pamiętajmy, że minister Gowin jest w trakcie dużych zmian dotyczących, m.in. otwierania zawodów, dlatego nie sądzę, żeby w tak ważnym momencie premier chciał odwołać szefa resortu sprawiedliwości - dodałem.

 

Szef rządu zapowiedział, że ogłosi w najbliższą środę, po posiedzeniu rządu zmiany w gabinecie. Poznamy następcę Tomasza Arabskiego na stanowisku szefa kancelarii premiera. Donald Tusk zapowiedział też inne zmiany, także dotyczące konstytucyjnych ministrów. Nie ogłosił jednak żadnych nazwisk.

 

Premier ma plan zapowiadanych zmian w rządzie. Zmiany, moim zdaniem, powinien dokonać szybciej, ale tydzień nie jest jakimś szczególnie długim okresem czasu. Wiemy na pewno o ministrze Arabskim, nie mam wiedzy czy premier rozmawiał z ministrami, o których jeszcze może chodzić - mówiłem. Zaznaczyć trzeba, że premier nie daje zbyt często powodów do spekulacji na temat zmian personalnych w rządzie i dokonuje ich rzadko - zauważyłem.

 

Pytany o ilość stronnictw w PO, odparłem, że w Platformie nie ma frakcji i nie może ich być, bo one zawsze są początkiem końca ugrupowań. Znamy to z wieloletniego doświadczenia, więc tego należy unikać - dodałem. Mamy wyrazistą grupę ludzi o konserwatywnych poglądach i to jest fakt, ale mamy też o wiele liczniejszą grupę, która jest w poglądach swoich bardziej liberalna - oznajmiłem.

 

Odpierając zarzuty, jakoby z klubu PO nie wychodziły projekty związane z gospodarką, przypomniałem, że klub przygotował projekt ustawy o zmianach w metodzie kasowej VAT, zanim premier Pawlak przedstawił swój projekt. Do laski marszałkowskiej złożyliśmy projekt ustawy na temat rynku pracy, której istotą jest jego uelastycznienie, autorstwa Adama Szejnfelda. Pomni ostatnich, przykrych pomyłek komorników, przygotowaliśmy także projekt zmian przepisów dotyczących egzekucji komorniczych.

 

Tytułem końca, spointowałem decyzję PSL-u o rozmowie z prof. Glińskim słowami: PSL czasami próbuje być w sprawach oczywistych bardziej otwarty niż, w tym przypadku należało, bo co innego jest otworzyć drzwi, a co innego jest wpaść w przeciąg.

 

Cała rozmowa dostępna na stronie: polskieradio.pl

 

 

Źródło, fot: polskieradio.pl

 

 

 

 


© 2010 - 2012 Rafał Grupiński

Realizacja: Trawka Studio