Facebook Flickr YouTube Sejmometr

Premier nie planuje, w tym momencie, jakiejś głębszej rekonstrukcji rządu [WIDEO]

Dodano: 16 lutego 2013

Foto

Wydaje mi się, że pan premier nie planuje, w tym momencie, jakiejś głębszej rekonstrukcji rządu – mówiłem, pytany przez Janinę Paradowską w czwartkowej (14.02.) Rozmowie Dnia, w Superstacji. Mogę oddawać się wyłącznie dedukcji, jeżeli chodzi o personalia, choć niewykluczone, że premier temat zmian poruszy prędzej, wewnątrz rady ministrów – dodałem [WIDEO].

 

Chcąc lepiej zrozumieć istotę zmian w gabinecie Donalda Tuska, szczególnie, w świetle sukcesu negocjacji o budżet unijny musimy na to spojrzeć z dwóch perspektyw - zastrzegłem. Po pierwsze, warto było rozwijać opowieść o tym, jak i co uzyskaliśmy w Brukseli, bo jest o czym opowiadać. Drugą perspektywę stanowi chęć osiągnięcia pozytywnego efektu, czyli musimy dodać coś, żeby podkreślić, że idą zmiany - kontynuowałem. Pierwsza zmiana: pozyskanie znaczących środków, druga, rekonstrukcja rządu i trzecia, wyjazd w Polskę. Wtenczas, mamy pełen obraz obecnej aktywności rządu, w którą również wpisują się, prędzej wspomniane zmiany w gabinecie - podkreśliłem.

 

Pytany czy w PO jest nadal miejsce dla ministra Jarosława Gowina, odparłem, że szef resoru sprawiedliwości winien je mieć. Natomiast chciałbym, aby w naszej grupie konserwatywnej została przemyślana kwestia sposobu ich działania wewnątrz klubu parlamentarnego, aby to nie był taki sposób, przy sprawach światopoglądowych, że tworzy się pewne podciało, które samo sobie sterem i żeglarzem - zaznaczyłem. Liczą się poglądy nas wszystkich, wszyscy mamy sumienia, staramy się nim przy podejmowaniu rożnych decyzji kierować. Nie można innym nakazać, aby tylko moje sumienie było w tym momencie przestrzegane - dodałem.

 

Konkludując temat zmian w gabinecie Donalda Tuska, podkreśliłem, że interesuje mnie przede wszystkim to, żeby zmiany w rządzie miały pozytywny wpływ na współpracę miedzy poszczególnymi ministerstwami, a klubem parlamentarnym.

 

 

Cała rozmowa dostępna jest tutaj.

 

 

Źródło, fot. superstacja.tv

 

 


© 2010 - 2012 Rafał Grupiński

Realizacja: Trawka Studio