Facebook Flickr YouTube Sejmometr

Platforma za wejściem Polski do strefy euro

Dodano: 18 lutego 2013

Foto

Trzeba być ostrożnym z podawaniem terminu wejścia do strefy euro. Mieliśmy szczery zamiar, żeby zrobić to w miarę szybko, ale krótko potem wybuchł kryzys finansowy i pokrzyżował nasze plany, dlatego teraz musimy być ostrożniejsi - jeśli chodzi o podawanie konkretnych dat. Myślę, że realny termin, to lata 2015-2017, 2018 – oceniłem w dzisiejszej (18.02.) rozmowie z Polską Agencją Prasową.

 

W tym tygodniu rozpoczyna się dyskusja na temat wejścia Polski do strefy euro; we wtorek będzie o tym mowa podczas sejmowej debaty o pakcie fiskalnym UE, a na 26 lutego prezydent zwołał Radę Gabinetową w tej sprawie.

 

Platforma jest zdecydowanym zwolennikiem wejścia Polski do strefy euro i jesteśmy zdecydowani wspierać unijny pakt fiskalny - zapewniłem. To daje nam szansę na bliską współpracę ze strefą euro i budowanie związków, które dadzą nam wpływ na to, co się będzie działo w eurostrefie. Tak, aby świat euro, do którego będziemy wstępować, był bliższy naszym wyobrażeniom - zaznaczyłem.

 

Według mnie, nie ma powodu, aby przeprowadzać referendum w sprawie wejścia do strefy euro, czego chce PiS. Takie referendum już się odbyło, gdy Polacy głosowali nad przystąpieniem do Unii Europejskiej - przypomniałem.

 

Aby plan wejścia Polski do strefy Euro się spełnił, trzeba jednak mieć większość konstytucyjną w Sejmie. W mojej opinii, nie jest to możliwe w tej kadencji - oświadczyłem.

 

 

Źródło: money.pl za pap.pl, sejm.gov.pl

 

 


© 2010 - 2012 Rafał Grupiński

Realizacja: Trawka Studio