Sejm za ratyfikacją paktu fiskalnego [WIDEO] - Rafał Grupiński

Facebook Flickr YouTube Sejmometr

Sejm za ratyfikacją paktu fiskalnego [WIDEO]

Dodano: 20 lutego 2013

Foto

Sejm przyjął dzisiaj (20.02.) ustawę zezwalającą na ratyfikację unijnego paktu fiskalnego, a także informację premiera Donalda Tuska na temat negocjacji ws. unijnego budżetu na lata 2014-20. Za ustawą głosowało 282 posłów, 155 było przeciw, jeden wstrzymał się od głosu [WIDEO].

 

We wtorkowej (19.02.) debacie na temat paktu fiskalnego, premier Donald Tusk podkreślił, że Polacy czują się odpowiedzialni za bezpieczeństwo całej Europy, o czym świadczy to, że pakt fiskalny - krytycznie oceniany przez prawą część sceny politycznej - cieszy się blisko 50-proc. poparciem społecznym.

 

Przedstawiając wczoraj stanowisko klubu PO, zaznaczyłem, że Polska powinna być zainteresowana jak najsilniejszą UE, bo sami w niej chcemy być jak najsilniejsi. Nie powinniśmy wobec tego wznosić okrzyków o utracie suwerenności, kompletnie nieodpowiedzialnych.

 

Pakt fiskalny to zarazem prawa i zobowiązania i wprowadzenie bardziej niż dotąd restrykcyjnych zasad wspólnej polityki fiskalnej, wymagania zrównoważonego budżetu, zasad, które będą przeciwdziałały nadmiernym deficytom. Ale to jest przede wszystkim pewna solidarna zgoda co do tego, że wszyscy bierzemy odpowiedzialność w Europie za stan Wspólnoty – podkreśliłem.

 

Więcej na temat paktu fiskalnego: tutaj.

 

Źródło, fot.: sejsm.gov.pl/Krzysztof Białoskórski, wyborcza.biz


© 2010 - 2012 Rafał Grupiński

Realizacja: Trawka Studio