0,5 proc. odpisu podatkowego na Kościół - dobry kompromis [WIDEO] - Rafał Grupiński

Facebook Flickr YouTube Sejmometr

0,5 proc. odpisu podatkowego na Kościół - dobry kompromis [WIDEO]

Dodano: 21 lutego 2013

Foto

Dobrym kompromisem jest przyjęte dzisiaj (21.02.) przez zespoły konkordatowe rozwiązanie, aby odpis podatkowy na Kościoły i związki wyznaniowe wynosił 0,5 proc. – oceniłem w rozmowie z Polską Agencją Prasową. Dobrze że archaiczny Fundusz Kościelny przestanie istnieć – dodałem [WIDEO].

 

Jak rozumiem strona rządowa ustąpiła wobec oczekiwań kościołów, jest to szczególnie ważne z punktu widzenia małych społeczności wyznaniowych - powiedziałem dziennikarzom.

 

Fundusz Kościelny i słynna Komisja Majątkowa nie mają, najkrócej mówiąc, dobrej historii, a z punktu widzenia mediów - dobrej prasy. Sądzę, że nowe rozwiązania będą bardziej przejrzyste, czytelniejsze i lepsze dla wszystkich - podkreśliłem.

 

Minister administracji i cyfryzacji Michał Boni poinformował,  że efektem trwającej od początku kwietnia ub.r. pracy zespołów konkordatowych, jest "roboczy kompromis", aby odpis podatkowy na Kościół wynosił 0,5 proc. Rozwiązanie miałoby obowiązywać od początku 2014 r. i funkcjonować podobnie jak dobrowolny odpis podatkowy na rzecz organizacji pożytku publicznego.

 

Wypracowany kompromis musi teraz zaakceptować rząd i Konferencja Episkopatu Polski.

 

 

Źródło: mac.gov.pl, rp.pl, tvn24.pl


© 2010 - 2012 Rafał Grupiński

Realizacja: Trawka Studio