Facebook Flickr YouTube Sejmometr

Czuję, że będzie kolejna rekonstrukcja rządu... [AUDIO]

Dodano: 01 marca 2013

Foto

Jeśli się zapowiada decyzję, której premier nie podjął przy okazji zmian w rządzie, to wydaje się, że to będzie dołączenie do tej rekonstrukcji – tłumaczyłem w TOK FM. Spodziewam się, że w poniedziałek Jarosław Gowin pożegna się ze stanowiskiem w rządzie, choć biorę też pod uwagę, że minister przekona do siebie Donalda Tuska – dodałem [AUDIO].

 

Trudno mi powiedzieć, na ile szef rządu podjął już decyzję. Nie wiem, na jakim etapie porozumienia lub rozchodzenia się są obaj panowie - przyznałem w „Poranku Radia TOK FM”.  Być może poniedziałkowa rozmowa na tyle wyjaśni sytuację, że szef resortu sprawiedliwości zatrzyma stanowisko - zaznaczyłem.

 

Według mnie, można spodziewać się dymisji, bo Donald Tusk kilkakrotnie skrytykował zachowanie lidera konserwatystów i zna opinię większości członków klubu Platformy Obywatelskiej - podkreśliłem. Jako posłowie odbyliśmy cykl spotkań z panem premierem, w czasie których były omawiane kwestie zachowania, min. Gowina i próba przebudowania skrzydła we frakcję konserwatywną. Znamy też krytyczny pogląd premiera. Nie znamy więc tylko ostatecznej decyzji – kontynuowałem.

 

Nie mam wątpliwości, że o losach Jarosława Gowina zdecyduje nie tylko zachowanie podczas sejmowych głosowań w sprawie związków partnerskich. Chodzi też o pracę w rządzie - przekonywałem. Premier musi zważyć, które elementy przeważają, sam musi oceniać swoich współpracowników, bo przecież sam się zdecydował ich powołać. Chodzi o odpowiedzialność Prezesa Rady Ministrów za działalność rządu. I nasze cenzurki nie zwolnią premiera od odpowiedzialności i decyzji – podsumowałem.

 

 

Źródło: tokfm.pl, premier.gov.pl

 


© 2010 - 2012 Rafał Grupiński

Realizacja: Trawka Studio