Lech Wałęsa jest silnym brandem Polski [WIDEO] - Rafał Grupiński

Facebook Flickr YouTube Sejmometr

Lech Wałęsa jest silnym brandem Polski [WIDEO]

Dodano: 05 marca 2013

Foto

Myślę, że pan prezydent Lech Wałęsa nie docenia tego, jak mocno jest kojarzony z Polską, jak silnym jest brandem Polski na całym świecie i jak łatwo swoimi wypowiedziami może osłabić nie tylko opinię o samym sobie, ale także zepsuć opinię o naszym kraju – powiedziałem dzisiaj (5.03.) w Radiu ZET, komentując niedawne wypowiedzi prezydenta na temat homoseksualistów [WIDEO].

 

Jest mi osobiście strasznie przykro, że Lech Wałęsa wypowiedział tego rodzaju zdanie. Przy jego doświadczeniu, jego intuicji politycznej, a miał ją przecież zawsze świetną, nawet prywatnie mając takie poglądy, nie powinien ich publicznie wypowiadać. Pan prezydent powinien sobie zdawać sprawę z tego, że dla bardzo wielu ludzi jest to niezwykle przykre i rozczarowujące - zaznaczyłem.

 

W rozmowie z Moniką Olejnikostro skomentowałem wypowiedzi Adama Hofmana, rzecznika Prawa i Sprawiedliwości, który wczoraj drwił z rozmów premiera Tuska z Jarosławem Gowinem. Wydaje się, że jego tupet waży więcej niż jego ciało. Rzeczy, które wypowiada Adam Hofman, w ogóle nie traktuję poważnie - dodałem.

 

Pytany, czy premier Donald Tusk zdecydował się na pozostawienie Jarosława Gowina na stanowisku ministra sprawiedliwości, bo chce mieć Gowina i jego szable przy wyborach na szefa partii, odparłem, iż  moim zdaniem, nigdy nie wiadomo, jak się ułożą sojusze w partii do nowych wyborów. Myślę, że pan premier jest tak doświadczonym politykiem, że wie, iż takie proste działanie nie daje mu pewności, że minister Gowin nie będzie chciał być w kontrze w wyborach partyjnych do tych, którzy będą premiera Tuska popierać.

 


Cała rozmowa: radiozet.pl

 

 

Źródło, fot.: radiozet.pl, klub.platforma.org

 

 


© 2010 - 2012 Rafał Grupiński

Realizacja: Trawka Studio