35. posiedzenie Sejmu [WIDEO] - Rafał Grupiński

Facebook Flickr YouTube Sejmometr

35. posiedzenie Sejmu [WIDEO]

Dodano: 06 marca 2013

Foto

Dzisiaj rozpoczyna się trzydniowe posiedzenie Sejmu, w trakcie którego zajmiemy się, m.in. rządowym projektem nowelizacji ustawy o elastycznym czasie pracy (druk nr 1116) oraz nowelą ustawy o środkach przymusu bezpośredniego i broni palnej (druk nr 1140). 

 

 

Projekt nowelizacji Kodeksu pracy zakłada ułatwienie elastycznego gospodarowania czasem pracy; przewiduje wydłużenie do 12 miesięcy okresu rozliczeniowego oraz wprowadzenie ruchomego czasu pracy, które powinno być korzystne zwłaszcza dla tych pracodawców, u których zapotrzebowanie na pracę jest w ciągu roku bardzo zmienne [WIDEO].

  

Projekt nowelizacji ustawy o środkach przymusu bezpośredniego i broni, przygotowany przez MSW, zakłada, że służby takie jak ABW i BOR będą mogły używać paralizatorów a oddanie strzału ostrzegawczego, np. przez policjantów, nadal będzie wymagane. Zmiana przepisów jest konieczna po wyroku Trybunału Konstytucyjnego, który w maju 2012 r. orzekł, że przepisy kilku ustaw, odnoszących się, m.in. do policji, a które dotyczą zasad stosowania przymusu bezpośredniego i odsyłają do rozporządzeń, są niezgodne z konstytucją. Debatę nad projektem zaplanowano na dzisiejszy wieczór.

 

W środę zajmiemy się również poselskim projektem ustawy o Korpusie Weteranów Walk o Niepodległość RP (druk nr 1099), dotyczącym szczególnego uhonorowania i otoczenia opieką osób najbardziej zasłużonych dla RP poprzez utworzenie Korpusu Weteranów Walk o Niepodległość Rzeczypospolitej Polskiej, pod patronatem prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej.

 

W czwartek przewidziana jest debata nad zgłoszonym przez PiS wnioskiem o konstruktywne wotum nieufności, z kandydaturą prof. Piotra Glińskiego na premiera (druk nr 1096). Wysłuchamy również  informacji rządu na temat "oceny skuteczności podejmowanych przez rząd działań w celu ograniczenia skali i zakresu ubóstwa, szczególnie ubóstwa rodzin z dziećmi, wielodzietnych, z osobami bezrobotnymi, niepełnosprawnymi, utrzymujących się ze świadczeń społecznych".

 

Więcej: sejm.gov.pl,  transmisja obrad. 

 

 

Źródło, fot.: sejm.gov.pl/Krzysztof Białoskórski

 

 


© 2010 - 2012 Rafał Grupiński

Realizacja: Trawka Studio