Kandydaci na szefa PO powinni kierować się dobrem PO, jako całości [WIDEO] - Rafał Grupiński

Facebook Flickr YouTube Sejmometr

Kandydaci na szefa PO powinni kierować się dobrem PO, jako całości [WIDEO]

Dodano: 07 marca 2013

Foto

W Platformie należy zachować zarówno liberalne, jak i konserwatywne skrzydło, a kandydaci na szefa PO powinni kierować się dobrem Platformy, jako całości, a nie partykularnymi interesami - powiedziałem w "Jeden na jeden" w TVN24 [WIDEO].

 

Pytany o wybory na przewodniczącego PO, nie chciałem rozstrzygnąć, czy lepszy byłby premier Donald Tusk, czy wiceprzewodniczący Grzegorz Schetyna. Jako szef klubu parlamentarnego współpracuję blisko z panem premierem, który jest dzisiaj szefem Platformy, więc trudno, abym dzisiaj, w jakikolwiek sposób wypowiadał się pomniejszając rolę pana premiera. Natomiast Grzegorz Schetyna były niezłym liderem PO, ale musimy zaczekać, aż osobiście ogłosi swoją decyzję - zaznaczyłem.

 

W "Jeden na jeden" odniosłem się też do ostatnich słów Stefana Niesiołowskiego z "Kropki na i", że teraz nie ma głodnych dzieci, bo "szczawiu nikt nie zjada". Na miejscu posła Niesiołowskiego nie pomniejszałbym zjawiska niedożywienia dzieci, bo ono wciąż istnieje. Nie atakowałbym tych liczb, jeśli bym ich nie zweryfikował i nie przeprowadził badań. W tej sprawie Stefan Niesiołowski popełnił błąd - oceniłem. Jednocześnie, dodałem, że Niesiołowski tym, co powiedział w "Kropce nad i" dał plastyczny wyraz biedy w powojennej Polsce. Z jego słów wyciągnięto maczugę na Niesiołowskiego, trochę niewspółmiernie – podsumowałem.

 

 

Więcej na: tvn24.pl

 

 

 

Źródło, fot.: tvn24.pl

 

 


© 2010 - 2012 Rafał Grupiński

Realizacja: Trawka Studio