Region: Posiedzenie rady regionu wielkopolskiego PO [FOTO] - Rafał Grupiński

Facebook Flickr YouTube Sejmometr

Region: Posiedzenie rady regionu wielkopolskiego PO [FOTO]

Dodano: 17 marca 2013

Foto

Od ostatniego posiedzenia rady regionu wielkopolskiego PO, w grudniu ubiegłego roku, odwiedziłem 19 miejscowości w naszym województwie, odbywając przy tym spotkania z lokalnymi strukturami partii, uczestnicząc w różnych uroczystościach – poinformowałem liderów wielkopolskiej Platformy o aktywności zarządu regionu podczas wczorajszego (16.03.) zjazdu wojewódzkich struktur PO w Gnieźnie [FOTO].

 

Staram się mieć stały kontakt lokalnymi strukturami Platformy, pomimo mojej pracy w parlamencie - dodałem. Od końca 2012 r. odbyłem również dwa spotkania z radnymi sejmiku oraz spotkanie z koalicjantem, a dopełnieniem mojej aktywności, aktywności zarządu tym czasie jest powstanie nowych kół lokalnych PO we Wronkach, Kórniku, Turku i Obrzynku oraz przeprowadzenie cyklu szkoleń w ramach projektu Platforma Rozwoju - kontynuowałem.

 

 

Wokół ważnych spraw dla regionu budujemy szeroką koalicję, stąd też, np. do Ostrowa Wlkp. ściągnęliśmy sejmową komisję infrastruktury, która w najbliższy wtorek swoje posiedzenie w całości poświęci problemom budowy S11. W tym tygodniu z marszałkiem Markiem Woźniakiem odbyliśmy udane dla Wielkopolski negocjacje w ministerstwie rozwoju regionalnego, a południową Wielkopolskę oraz Piłę odwiedził prezydent Bronisław Komorowski – podsumowałem.

 

Wybory wewnętrzne w PO

 

W swoim wystąpieniu poruszyłem także kwestię niezwykle ważnych rzeczy, które niebawem nas czekają, tj. opracowanie metody i formy wyboru przewodniczącego partii. W najbliższą sobotę rada krajowa PO zadecyduje czy wybory będą bezpośrednie, czy nie. Jeżeli tak, to rodzi się kolejne pytanie o formułę tych wyborów. Być może odbędą się one albo w 41 subregionach, albo przez internet i korespondencyjnie. Możliwe jest także, że pozostajemy przy dotychczasowych zasadach - zaznaczyłem.

 

Na tę chwilę wiemy, że pan premier Donald Tusk będzie ubiegał się o trzecią reelekcję, a Grzegorz Schetyna zawiesił ogłoszenie swojej decyzji. Pozostałych kandydatów poznamy zapewne jesienią, gdy ruszy kampania – stwierdziłem.

 

Przy tej okazji, oficjalnie poinformowałem zebranych, iż ponownie będę kandydował na stanowisko przewodniczącego wielkopolskiej PO.

 

Pracę Leszka Wojtasiaka oceniam wysoko

 

Komentując wyniki kontroli CBA w urzędzie marszałkowskim, których efektem była rezygnacja ze stanowiska wicemarszałka Leszka Wojtasiaka, oznajmiłem, że moim zdaniem, nie było żadnych celowych działań ze strony b. wicemarszałka podpadających pod literę ustawy, a raczej mieliśmy do czynienia z najzwyklejszym zapomnieniem zapisu, na podstawie którego Leszek nie wyrejestrował swojej działalności gospodarczej - oznajmiłem. Nie mieliśmy do Leszka żadnych pretensji, a dodatkowo podkreślić trzeba, że on sam zachował się bardzo honorowo rezygnując z zajmowanej funkcji.

 

Pracę Leszka Wojasiaka oceniam bardzo dobrze, natomiast zamieszanie medialne, które towarzyszyło sprawie, było przykładem łamania podstawowych zasad uczciwej publicystyki dziennikarskiej – konkludowałem.

 

Adam Szejnfeld o gospodarce

 

W dalszej części wystąpień, głos zabrał poseł Adam Szejnfeld poruszając kwestię działaniach legislacyjnych mających na celu przeciwdziałanie bezrobociu. Jak zaznaczył poseł, bezrobocie osiągnęło już swoje apogeum i wreszcie powinno zacząć spadać, zwłaszcza, że na wspomaganie rynku pracy w budżecie państwa zarezerwowano 4,7 mld zł, a od 1 stycznia środki na walkę z bezrobociem są powiększane dla tych powiatów, w których następują zwolnienia grupowe, które mają problemy z przeciwdziałaniem bezrobociu – poinformował Szejnfeld.

 

Na zakończenie dyskusja

 

Sobotnią redę zamknęła  dyskusja nad wewnętrznymi sprawami wielkopolskiej PO oraz rozmowy wokół problemów, które napotykają jednostki samorządu terytorialnego.

 

 


© 2010 - 2012 Rafał Grupiński

Realizacja: Trawka Studio