Facebook Flickr YouTube Sejmometr

Platforma musi pozostać partią umiarkowania i zdrowego rozsądku [WIDEO]

Dodano: 23 marca 2013

Foto

Platforma musi pozostać partią umiarkowania, zdrowego rozsądku, a to oznacza, że środowiska i skrzydła, które funkcjonują w PO, muszą być szanowane, ale nie mogą ani przez moment wierzyć w to, że są od tego, żeby nadać ostateczny ton Platformie - powiedział Donald Tusk na dzisiejszym (23.03.) posiedzeniu Rady Krajowej PO. Jeśli w PO zwyciężą tendencje ideologizacji, to nie mamy żadnej szansy wygrać wyborów – dodał szef partii [WIDEO].

 

Premier, który jako pierwszy zabrał głos, zadeklarował, że Platforma pozostanie partią umiarkowania, zdrowego rozsądku. Jak podkreślił, Polacy chcą u władzy ludzi odpowiedzialnych i przewidywalnych. Jeśli często słyszymy zarzut, że Platformę wybiera się dlatego, żeby uniknąć większego zła, to w moich uszach to jest największa pochwała dla Platformy – mówił Donald Tusk. Tylko Platforma, która utrzyma cnoty partii środka, będzie miała zaufanie Polaków – zaznaczył szef PO.

 

Premier będzie kandydował na szefa partii

 

Jesteśmy w momencie dla PO bardzo istotnym, ale jest to moment trudny. Sprawowanie władzy jest wyzwaniem dla każdej wspólnoty politycznej bez porównania większym niż bycie w opozycji. Sprawowanie władzy jest bezlitosne dla tych, którzy ją sprawują, jeśli nie potrafią w sobie wciąż na nowo uruchamiać takich pokładów etycznej energii. Jeśli ci, którzy rządzą, nie potrafią ciągle skupiać się na problemach zwykłych ludzi, bardzo szybko ich władza staje się czymś trudnym do zniesienia – mówił Tusk.

 

Premier zapowiedział też, że będzie kandydował na szefa PO i że tym razem przewodniczący zostanie wyłoniony w głosowaniu, w którym wezmą udział wszyscy członkowie ugrupowania.

 

Kampania wewnętrzna musi wzmocnić PO

 

Po przemówieniu szefa rządu, głos zabrał Grzegorz Schetyna, który zaznaczył, iż dzisiaj czekają nas najważniejsze wybory w Platformie Obywatelskiej, a bezpośrednia demokracja, bezpośredni wpływ wszystkich ludzi, jest czymś, co PO musi zbudować. Wiemy, że ta kampania wyborcza wewnątrz Platformy musi partię i nas wzmocnić do wielkich wyzwań - stwierdził wiceprzewodniczący PO.

 

Ciągle szukamy pomysłu na Platformę na dziś jutro i pojutrze - mówił Schetyna. Podkreślił, że pomysł ten, w jego ocenie, powinien być powrotem do początków partii, do korzeni, do czasu, kiedy budowaliśmy Platformę - powiedział [WIDEO].

 

Zatwierdzony kalendarz wyborczy

 

Na posiedzeniu Rada zatwierdziła kalendarz wyborów wewnętrznych w partii. Zebrania członków kół, które wybierają władze koła i delegatów na zjazd w powiecie, mają odbyć się w dniach 1-31 października br. Zjazdy w powiatach zaplanowano na okres 15 listopada - 15 grudnia br., a w regionach - na 2 stycznia - 2 lutego 2014 r. Konwencja krajowa PO ma odbyć się 16 lutego albo 23 lutego, wybierze m.in. nowy skład Rady Krajowej PO.

 

 

Więcej na: platforma.org

 

 

Źródło, fot. platforma.org

 

 

 


© 2010 - 2012 Rafał Grupiński

Realizacja: Trawka Studio