Region: Mateusz Klemenski nowym wicemarszałkiem Wielkopolski - Rafał Grupiński

Facebook Flickr YouTube Sejmometr

Region: Mateusz Klemenski nowym wicemarszałkiem Wielkopolski

Dodano: 25 marca 2013

Foto

Rozważaliśmy starannie kilku kandydatów, ale wspólnie z marszałkiem Woźniakiem uznaliśmy, że Mateusz Klemenski jest najlepszy. Ma ogromne doświadczenie w sferze gospodarczej, poradzi sobie też w służbie zdrowia, bo tu będą potrzebne jego umiejętności w zarządzaniu oraz rozmowach, np. ze środowiskiem lekarskim czy związkami zawodowymi – argumentowałem w rozmowie z dziennikarzami rekomendację Platformy dla Mateusza Klemenskiego na stanowisko wicemarszałka Wielkopolski.

 

Podczas dzisiejszej (25.03.) sesji sejmiku województwa, marszałek Marek Marszałek Woźniak przedstawił radnym kandydaturę Klemenskiego, informując jednocześnie, że chciałby, aby nowy wicemarszałek swym nadzorem objął sferę gospodarki i spółki, które w tym decernacie funkcjonują, a także sferę służby zdrowia.

 

Mateusz Klemenski ma solidne przygotowanie menedżerskie, potwierdzone certyfikatem Agencji Rozwoju Gospodarczego, Centrum Kształcenia Kadr Menedżerskich w Poznaniu i doświadczeniem zawodowym, m.in. jako zastępca dyrektora Agencji Rynku Rolnego OT w Poznaniu, czy prezes zarządu Przedsiębiorstwa Produkcyjno – Handlowego AGROPOL w Sokołowie. Do tej pory pracował w spółce Skarbu Państwa, Gospodarstwie Rolno - Hodowlanym w Żydowie. W swojej dotychczasowej karierze zawodowej dał się też poznać jako skuteczny negocjator, efektywny zarówno w zarządzaniu zespołami ludzkimi, jak i projektami. Doświadczenie w pracy w strukturach samorządowych zdobył w, m.in. UMWW w Poznaniu, gdzie pracował na stanowisku dyrektora departamentu pogramu rozwoju obszarów wiejskich.

 

W tajnym głosowaniu, za kandydaturą Mateusza Klemenskiego opowiedziało się 22 radnych, przeciw było 13, a 1 wstrzymał się od głosu.

 

Nowemu wicemarszałkowi Mateuszowi Klemenskiemu, raz jeszcze, gratuluję wyboru!

 

 

 

Źródło: umww.pl

 

 

 

 

 

 


© 2010 - 2012 Rafał Grupiński

Realizacja: Trawka Studio