Facebook Flickr YouTube Sejmometr

Reforma sądów powszechnych nie przyniesie żadnego pożytku

Dodano: 27 marca 2013

Foto

Reforma sądów powszechnych Jarosława Gowina jest szkodliwa, a orzeczenie Trybunału Konstytucyjnego jest jedynie rozstrzygnięciem formalnym – oceniłem w rozmowie z Polską Agencją Prasową dzisiejszy (27.03.) wyrok TK w sprawie reorganizacji sądów.

 

To orzeczenie jest bez wątpienia przegraną małych społeczności lokalnych. Od początku mówiłem, że jestem przeciwnikiem tej reformy i dalej uważam, że degradacja społeczności lokalnych, nie jest właściwym kierunkiem zmian i reformowania państwa - dodałem.

 

Reforma firmowana przez ministra Gowina nie zwiększyła sprawności sądów. Jak wiemy zatory są w dużych sądach, dużych miastach, a nie w małych miejscowościach, więc jest to niepotrzebne zamieszanie, reforma, która nie przynosi właściwie żadnego pożytku, ale nie była sprzeczna z konstytucją - powiedziałem.

 

Jest wyraźny zamiar opozycji i naszego koalicjanta, żeby przywrócić stan rzeczy, żeby miejscowości miały siedziby swoich sądów. Wtedy dopiero, po sejmowym głosowaniu ws. obywatelskiego projektu, będziemy wiedzieli, jaki jest los tej reformy - zaznaczyłem.

 

Pytany, czy w sprawie tego projektu będzie jednomyślność w Platformie i dyscyplina głosowania, powiedziałem, że jako przeciwnik tej reformy mogę powiedzieć tylko tyle, że ponieważ premier wspierał tę zmianę, więc klub PO będzie za utrzymaniem tej zmiany, a więc przeciw pomysłowi naszego koalicjanta.

 

Jeśli cała opozycja oraz PSL poprą projekt obywatelski, to małe społeczności odzyskają siedziby sądów i będą mogły czuć się mniej degradowane, niż teraz się czują - podsumowałem.

 

 

 

Źródło, fot.: pap.pl, klub.platforma.org

 

 


© 2010 - 2012 Rafał Grupiński

Realizacja: Trawka Studio