Facebook Flickr YouTube Sejmometr

PiS nadaje tej rocznicy polityczny charakter...

Dodano: 08 kwietnia 2013

Foto

Nie ma powodu, aby premier przez cały dzień wizytował miejsca pamięci tragedii smoleńskiej, a jego wyjazd do Nigerii mieści się w ramach codziennych obowiązków szefa rządu. Tworzenie specyficznego kultu z rocznicy katastrofy lotniczej źle by o nas świadczyło - mówiłem dziś (8.04.) w TVP Info. PiS nie powinien nadawać politycznego charakteru rocznicom tej katastrofy - podkreśliłem.

 

10 kwietnia szef rządu zawsze składa kwiaty na Powązkach, w miejscu, które jest upamiętnieniem wszystkich ofiar. Po porannych uroczystościach rocznicowych, premier Donald Tusk poleci na zaplanowaną od dawna wizytę w Nigerii, gdzie spotka się z prezydentem tego kraju Goodluckiem Jonathanem oraz gubernatorami stanów. Premierowi będą towarzyszyć polscy przedsiębiorcy. Szef rządu weźmie też udział w forum biznesu - zaznaczyłem.

 

Tragedia smoleńska dotknęła bliskich nie tylko członków PiS-u. Wśród ofiar katastrofy było wielu naszych przyjaciół, których wspominamy w każdą rocznicę, udając się na miejsca Ich spoczynku – dodałem.

 

 

Źródło, fot.: tvp.info, kprm.gov.pl

 

 


© 2010 - 2012 Rafał Grupiński

Realizacja: Trawka Studio