Facebook Flickr YouTube Sejmometr

Region: Z myślą o osobach niepełnosprawnych [FOTO]

Dodano: 12 kwietnia 2013

Foto

Radość podopiecznych nowo otwartego Centrum Współpracy Organizacji Pozarządowych Integracja i Rehabilitacja jest doskonałym świadectwem, że takie inicjatywy są potrzebne, mają sens. Życzę wszystkim beneficjentom ośrodka, jego pracownikom, aby towarzyszący Wam uśmiech był Wami każdego dnia, pomimo częstych przeciwności losu – mówiłem w środę (10.04.) podczas uroczystości otwarcia Centrum w Szamotułach [GALERIA].

 

 

Tą inwestycją władze miasta i organizacje pozarządowe dowodzą, jak efektywna może być współpraca samorządu z trzecim sektorem, współpraca, na której skorzystają przede wszystkim osoby niepełnosprawne – dodałem.

 

 

    

Powstanie placówki ma największe znaczenie właśnie dla osób niepełnosprawnych, które zakończyły już edukację, ale nadal potrzebują wsparcia i rehabilitacji. W działającej w ośrodku świetlicy dziennego pobytu, opiekę ma znaleźć ponad 20 osób. Obiekt ma także służyć lokalnym stowarzyszeniom, które będą mogły prowadzić zajęcia i rehabilitację.

 


 

 

 

Całkowity koszt szamotulskiej inwestycji to ok. 1,4 mln zł. Ponad 600 tys. pozyskano z Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych.

 

 

 

 

 

 

 

 

Źródło: szamotuły.pl

 

 


© 2010 - 2012 Rafał Grupiński

Realizacja: Trawka Studio