Region: O polityce z Młodymi Demokratami [FOTO] - Rafał Grupiński

Facebook Flickr YouTube Sejmometr

Region: O polityce z Młodymi Demokratami [FOTO]

Dodano: 13 kwietnia 2013

Foto

Nowy projekt ustawy o związkach partnerskich będzie zawierał postulaty prezydenta Komorowskiego, jeśli chodzi o kwestie konstytucyjne. Będzie nadawał pewne uprawnienia, ale i zobowiązania związkom, aby te były bardziej trwałe – mówiłem podczas czwartkowego (11.04.) spotkania z poznańskimi Młodymi Demokratami [GALERIA].


Nad projektem pracuje trzyosobowy zespół. Ze względu na złożoność tematu nie chciałbym jednak określać czasu, w jakim ten dokument powstanie – dodałem.

 

W Sejmie musimy reprezentować poglądy wszystkich Polaków

 

Po rozmowach grupy posłów konserwatywnych z premierem myślę, że już nikt nie będzie blokował dyskusji na temat wiązków. Może poza posłem Gowinem, czy naszym poznańskim posłem Tomczakiem – zaznaczyłem.

 

Przyznaję, z ministrem sprawiedliwości różnię się w sprawach małych sądów, czy światopoglądowych. Staram się zwracać ministrowi uwagę na to, że my, politycy, nie możemy reprezentować wyłącznie własnych poglądów. Z punktu widzenia konstytucji i demokracji jesteśmy przecież przedstawicielami wszystkich ludzi, którzy żyją w Polsce, ich reprezentujemy, a nie swoje własne poglądy - podkreśliłem.

 

 

Tylko premier ma prawo do oceny swoich ministrów

 

   

Pytany o trwałość koalicji po zamieszaniu nad wotum nieufności wobec ministra Nowaka i memorandum, przypomniałem o poniedziałkowym spotkaniu koalicyjnym. Mamy 100% deklarację szefa PSL-u i szefa ich klubu, że ludowcy, w sprawach trwałych dla koalicji będą wymagać od swoich posłów pełnej lojalności.

 

Nie będę oceniał który z ministrów odpowiada za zamieszanie w sprawie gazowej. Tylko premier ma prawo do oceny swoich ministrów, my, co prawda jesteśmy zapleczem politycznych rządu, parlamentarnym,

ale dobór i oceniana działania szefów resortów leży w kwestii premiera. Sprawą, na prośbę szefa rządu, zajmuje się szef msw i zapewne po kilku tygodniach poznamy efekt jego pracy - dodałem.

 

Zespół Laska jest potrzebny

 

W mojej ocenie, działanie takie, jak powołanie zespołu dr. Macieja Laska jest bardzo potrzebne. Łatwo jest grać na emocjach, wpierać teorie spiskowe, tym bardziej, ze gro z nich jest nagłaśniane przez media bez odpowiedniego komentarza. Macierewicz i politycy PiS-u odwołują się do emocji, uderzają w najwyższy ton pseudopatryjotyzmu. Specjaliści od katastrof mówią natomiast językiem fachowców, trudno dostępnym. Pozostaje kwestia przełożenia ich języka na komunikat prostszy, zrozumiały dla potencjalnego odbiorcy - przekonywałem.

 

Na lewicy gra pozorów

 

Myślę, że lewicy trudno będzie się porozumieć. To są bardzo zastarzałe pretensje wzajemne, konflikty. Miller nie chce oddać władzy nad strukturą SLD i nie chce się nią dzielić z Kwaśniewskim. Moim zdaniem, będziemy mieli do czynienia z grą pozorów obu panów, a nie z porozumieniem.

 

Na zakończenie o sprawach wewnętrznych

 

W drugiej części naszego spotkania, dyskutowaliśmy o wewnętrznych sprawach wielkopolskiej PO oraz współpracy Platformy ze Stowarzyszeniem Młodzi Demokraci.

 

 

 

 

Źródło: poznan.smd.org.pl, https://www.facebook.com/RentgenPolityczny

 

 

 


© 2010 - 2012 Rafał Grupiński

Realizacja: Trawka Studio