Facebook Flickr YouTube Sejmometr

Region: Wywiad Teleskopu [WIDEO]

Dodano: 15 kwietnia 2013

Foto

Zachodnia obwodnica Poznania mogła być budowana w całości i pieniądze były na to zarezerwowane. Niestety, był kłopot z kwestiami środowiskowymi i z protestami, dlatego budowę podzielono na części. Zdecydowano, aby odcinek Rokietnica – Tarnowo Podgórne budować nieco później, kiedy się wyjaśnią wszystkie sprawy. Jednak, w międzyczasie, pieniądze zostały rozdysponowane i trzeba było na tę inwestycję wywalczyć nowe środki finansowe - mówiłem dzisiaj (15.04.) w „Wywiadzie Teleskopu” TVP Poznań.

 

Dobrze, że ta droga wreszcie będzie cała, że będziemy mogli Poznań omijać bez stania w korkach. Będzie to ważne połączenie. Istotne jest też pytanie: co dalej, co dalej z S11, która jest dla nas również bardzo ważna? – dodałem.

 

 

Jest nadzieja, że uda na się przekonać ministra

 

Przez pewien czas byłem posłem z południa Wielkopolski i walczyłem o S5 i S11. Choć S5 mamy już wpisaną i obiecaną, to S11 pozostaje kwestią nierozstrzygniętą, a jest to arteria dla nas najważniejsza, która przecina Wielkopolskę przez środek i łączy jej wszystkie strony. Jest ważna również dla innych regionów, od Śląska po Kołobrzeg - zaznaczyłem.

 

  

Ostrów Wielkopolski ma część obwodnicy, która praktycznie kończy się w polu. Sytuacja jest trudna, bo miasto ma drogę, z której nikt nie korzysta, a jeśli skorzysta, to jest cofany do centrum. Jestem jednak dobrej myśli i mam nadzieję, że powoli ministerstwo transportu przychyla się do tej naszej koncepcji, którą przedstawiliśmy razem z marszałkiem Markiem Woźniakiem. Jest nadzieja, że uda na się przekonać ministra - kontynuowałem. Na realizację tej inwestycji potrzebne są znaczne środki, ale z drugiej strony, nie ma dla nas ważniejszej komunikacyjnej sprawy.

Będziemy „męczyć” ministra Nowaka – podsumowałem temat obwodnicy Ostrowa.

 

 

Mało prawdopodobne, aby Ryszard Grobelny był kandydatem PO

 

Pytany przez redaktora Dariusza Nowakowskiego o współpracę Platformy z obecnym prezydentem Poznania i czy ten będzie kandydatem PO na gospodarza miasta, odparłem, że siłą rzeczy musimy współpracować z Ryszardem Grobelnym, chociaż w radzie miasta często się spieramy. Nie ma jeszcze stanowiska PO, czy wystawimy kontrkandydata dla Grobelnego, czy tez ewentualnie rozważamy inny scenariusz. Wydaje mi się to mało prawdopodobne, aby Ryszard Grobelny był kandydatem Platformy, choć to członkowie zarządu miejskiej PO zadecydują, jaka koncepcja jest im najbliższa i kogo ewentualnie widzieliby, jako kandydata – zaznaczyłem.

 

 

 

Więcej [WIDEO]: tutaj.

 

 

 

 

Źródło, fot: tvp.pl

 

 

 


© 2010 - 2012 Rafał Grupiński

Realizacja: Trawka Studio