Region: Spotkanie z członkami koła PO Poznań - Jeżyce [FOTO] - Rafał Grupiński

Facebook Flickr YouTube Sejmometr

Region: Spotkanie z członkami koła PO Poznań - Jeżyce [FOTO]

Dodano: 16 kwietnia 2013

Foto

Dzięki aktywności naszych radnych miejskich, w tym Mariusza Wiśniewskiego, udało się zwrócić uwagę na problem rewitalizacji miast. Mamy zgodę pani marszałek Sejmu na powołanie w tej sprawie odpowiedniej komisji –  mówiłem wczoraj (15.04.) podczas spotkania z kołem PO Poznań - Jeżyce, dając przykład lokalnych działań przynoszących ogólnopolskie efekty.

 

Właśnie praca naszych radnych jest najlepszym świadectwem aktywności członków Platformy, którą poznaniacy widzą na co dzień - dodałem.

 

 

Ważna jest praca w terenie

 

Jako parlamentarzysta, przynajmniej raz w tygodniu spotykam się ze strukturami, dyskutuję z mieszkańcami poszczególnych regionów, od Okonka po Kępno. Zbieram informację na temat spraw, z którymi poszczególne gminy, powiaty się borykają i przykładam dużą wagę, aby zostały one rozwiązane na szczeblu regionalnym, czy w Warszawie. Wspomnę w tym miejscu o działaniach mających na celu poprawę ciągów komunikacyjnych, czyli dopięcie zachodniej obwodnicy Poznania i drogi S5 do Wrocławia. Teraz walczę o obwodnicę dla Jarocina, Ostrowa Wielkopolskiego – S11, która jest kluczowa dla całej Wielkopolski. Równie ważna jest kwestia przejazdu na północ, czyli kwestia Obornik. Liczę, że minister Nowak ponownie da się przekonać do naszych pomysłów – podkreśliłem.

 

 

 

Trzeba zachować prawo do walki o prawa pracownicze

 

Związki zawodowe powinny zachować możliwość obrony praw pracowniczych. I tutaj nie ma dyskusji. Natomiast należałoby się pochylić nad kwestią przywilejów związków kosztem firm. W 90 % te obciążenia dotyczą firm skarbu państwa – oznajmiłem, odpowiadając na pytanie o mój stosunek do zw. zawodowych. Jako poseł o tradycjach związkowych, zakładający na początku lat 80-tych ubiegłego stulecia pierwsze w Wielkopolsce szkolne koło „Solidarności” w Państwowym Liceum Sztuk Pięknych w Poznaniu, a następnie KK „S” Pracowników Oświaty  i Wychowania w Wielkopolsce, uważam, że związki muszą zachować prawo do walki o prawa pracownicze, ale nie kosztem pracodawców - podkreśliłem.

 

 

Wnioski o TS dla Kaczyńskiego i Ziobry uzupełnione

 

       Wniosek o Trybunał Stanu dla Kaczyńskiego i Ziobry trafił pod obrady komisji odpowiedzialności konstytucyjnej pod koniec ubiegłego roku. Na prośbę komisji uzupełniliśmy, m.in. listę świadków, którzy mogą potwierdzić sposób ówczesnego zarządzania państwem - odpowiedziałem, pytany o losy wniosku o TS dla liderów IV RP. Przy składaniu wniosku zabrakło oddzielnego pisma z wykazem dowodów do przeprowadzenia. Dowody te, w pierwotnej wersji, zostały wskazane ze wniosku. Braki formalne, o uzupełnienie których komisja zwróciła się miały charakter czysto techniczny. Teraz czekamy na dalsze prace komisji – poinformowałem.

 

 

W sprawach różnych o wyborach

 

Pozostałą część spotkania poświęciliśmy omówieniu postępów w pracach nad projektem, tzw. ustawy śmieciowej oraz technicznych kwestii wewnętrznych wyborów w Platformie. 1 października rozpoczniemy proces wyboru władz partii. Zaczniemy od wyborów w kołach, powiatach, aby w styczniu 2014 r. wybrać szefów regionów, a z końcem lutego, jeszcze przed wyborami do Parlamentu Europejskiego, dokonać wyboru przewodniczącego Platformy – podsumowałem.

 

 

 

 


© 2010 - 2012 Rafał Grupiński

Realizacja: Trawka Studio