Facebook Flickr YouTube Sejmometr

Region: W Turku o energetyce, samorządzie i wyborach

Dodano: 23 kwietnia 2013

Foto

Doskonałą okazją do wymiany opinii i spostrzeżeń z członkami tureckiej PO była moja sobotnia (20.04.) wizyta we wschodniej Wielkopolsce. Najważniejszym tematem naszych rozmów okazała się kwestia sektora paliwowo-energetycznego. W spotkaniu towarzyszył mi poseł z subregionu konińskiego Tomasz Nowak.

 

 

Na marginesie spraw kopalnianych, poruszyliśmy także sprawy samorządowe, w tym kwestie kadencyjności władz oraz formalno-prawne aspekty łączenia gmin. W trakcie spotkania przekazałem zebranym informację o przygotowanych przez prezydenta Bronisława Komorowskiego propozycjach zmian w ustroju samorządu powiatowego.

 

 

 

Jednym z proponowanych przez głowę państwa rozwiązań jest usytuowanie starosty, jako jednoosobowego organu wykonawczego, wybieranego przez radę powiatu - prezydent nie zakłada wyboru starosty w wyborach bezpośrednich - oznajmiłem

 

Spotkanie, którego gospodarzem był przewodniczący powiatowej PO w Turku Dariusz Młynarczyk, zakończyliśmy omówieniem wariantów przygotowań do wyborów samorządowych w 2014 r.

 

 

 

Źródło, fot.: mlynarczyk.net.pl

 

 

 


© 2010 - 2012 Rafał Grupiński

Realizacja: Trawka Studio