Facebook Flickr YouTube Sejmometr

W wypowiedzi szefa resortu sprawiedliwości brak jest faktów [WIDEO]

Dodano: 24 kwietnia 2013

Foto

W słowach szefa resortu sprawiedliwości jest dużo emocji publicystycznej, a brak faktów. Gowin wyraźnie dał do zrozumienia, że dochodzi do handlu zarodkami, że tę wiedzę ma praktycznie od 5 lat i że w Niemczech dokonuje się eksperymentów na polskich zarodkach - komentowałem dziś (24.04.) w „Graffiti” Polsat News wypowiedź szefa resortu sprawiedliwości.

 

Moim zdaniem, nie przystoi ministrowi konstytucyjnemu, ministrowi sprawiedliwości formułowanie tez w taki sposób – dodałem.

 

Panu premierowi brakuje komfortu współpracy z ministrem Gowinem, chyba wszyscy to widzimy. Donald Tusk chce, aby minister dokończył zadanie dotyczące deregulacji, a decyzje o wyciąganiu ewentualnych konsekwencji należą tylko i wyłącznie do pana premiera - zaznaczyłem.

 

 

Najważniejsza jest trwałość związków

 

    

Podchodzimy ostrożnie i bez nadmiernego pospiechu do kwestii związków partnerskich. Trwałość związku, z punktu widzenia dzieci, jest niezwykle istotna, niezależnie czy jest to małżeństwo, czy związek partnerski. O tę kwestię chcemy zadbać prawnie. Musimy mieć jednak porozumienie z naszą grupą konserwatywną – powiedziałem, pytany o etap prac nad projektem ustawy dotyczącym związków partnerskich.

 

 

 

Działacze związkowi żyją w odrębnym świecie

 

Nie możemy się zgodzić na rezygnację z elastycznego czasu pracy. Działacze związkowi żyją w odrębnym świecie, na wygodnych etatach i wydaje im się, że tego rodzaju sposób życia w czasach kryzysu jest najlepszy dla wszystkich pracowników - przekonywałem.

 

Tymczasem są firmy, np. Fiat w Tychach, które mają, tzw. cykle koniunktury i dekoniunktury, jeśli chodzi o zamówienia produkcyjne. Rozliczanie czasu pracy pracowników w ciągu roku daje szansę, żeby ich nie zwalniać tylko doczekać do czasu zwiększonej koniunktury. Zdaje się, że przewodniczący Duda nie potrafi tego zrozumieć - zakończyłem.  

 

 

 

Więcej [WIDEO]: ipla.tv

 

 

 

 

Źródło, fot.: ipla.tv

 

 

 

 


© 2010 - 2012 Rafał Grupiński

Realizacja: Trawka Studio