Facebook Flickr YouTube Sejmometr

Marek Biernacki zostanie nowym ministrem sprawiedliwości

Dodano: 29 kwietnia 2013

Foto

Marek Biernacki, poseł Platformy Obywatelskiej i były szef MSWiA, zastąpi Jarosława Gowina na stanowisku ministra sprawiedliwości. Decyzję o zmianie w rządzie podjął dzisiaj (29.09.) premier Donald Tusk.

 

 

 

Marek Biernacki jest z wykształcenia prawnikiem, ukończył Wydział Prawa i Administracji Uniwersytetu Gdańskiego.

 

W latach 80. działał w podziemnych strukturach NSZZ „Solidarność”, od 1991 roku był likwidatorem majątku PZPR w Gdańsku. W czasie czterech lat pełnienia tej funkcji wygrał dziesięć spraw sądowych, odzyskując milionowy majątek dla Skarbu Państwa.

 

Biernacki należał do Komitetu Założycielskiego Ruchu Społecznego AWS. Od października 1999 r. do października 2001 r. Biernacki był ministrem spraw wewnętrznych w rządzie Jerzego Buzka. Z jego inicjatywy utworzone zostało Centralne Biuro Śledcze.

 

W 2002 r. Marek Biernacki związał się z Platformą Obywatelską. W latach 2002-2004 był wicemarszałkiem województwa pomorskiego. Od 2005 roku do dziś Biernacki jest posłem PO.

 

Kandydat na nowego ministra sprawiedliwości ma 54 lata. Jest autorem szeregu artykułów i publikacji, w tym m.in. książki „Polska bez mafii…”.

 

 

Źródło, fot.: platforma.org

 

 

 


© 2010 - 2012 Rafał Grupiński

Realizacja: Trawka Studio