Facebook Flickr YouTube Sejmometr

Marek Biernacki zastąpił Jarosława Gowina [WIDEO]

Dodano: 07 maja 2013

Foto

Prezydent Bronisław Komorowski, na wniosek Prezesa Rady Ministrów, powołał wczoraj (6.05.) na stanowisko ministra sprawiedliwości Marka Biernackiego. Jednocześnie odwołał z tej funkcji Jarosława Gowina.

 

 

 

Znamy go wszyscy i pamiętamy nie tylko z tego czasu, kiedy był ministrem spraw wewnętrznych i administracji i z taką determinacją, współpracując z różnymi instytucjami, walczył ze zorganizowaną przestępczością, ale także wtedy, kiedy odzyskiwał dla państwa polskiego majątek zagarnięty przez PZPR - mówił o Marku Biernackim premier Donald Tusk.

 

Prezydent z pełnym zrozumieniem przyjął wniosek premiera, a w swoim przemówieniu życzył premierowi, rządowi, nowemu ministrowi sukcesów, bo każdy sukces rządu będzie zawsze sukcesem Polski. Bronisław Komorowski dziękował Jarosławowi Gowinowi życząc mu, aby w swojej dalszej służbie dla Polski znalazł równie wiele odwagi, temperamentu, pomysłowości i chęci służenia Polsce.

 

 

Jarosław Gowin wraca do klubu

    

W chwili obecnej, Jarosław Gowin wraca do klubu, będzie z nami pracował i będzie, oczywiście, w Platformie Obywatelskiej. Jeżeli chodzi o jego dalsze działania, to zobaczymy z czasem. Bez wątpienia, będzie chciał być nadal aktywnym posłem PO – mówiłem we wczorajszej rozmowie z dziennikarzami.

 

Pytany o ocenę szans byłego ministra w wyborach na przewodniczącego PO, zaznaczyłem,

 iż bardzo trudno komuś, kto jest tak bardzo wyrazisty ideowo, w partii o tak różnych skrzydłach, zdobyć przywództwo [WIDEO].

 

 

Liczę, że do Sejmu trafią dobre ustawy

 

Nowy szef resortu sprawiedliwości Marek Biernacki jest politykiem niezwykle odpowiedzialnym i znając jego dotychczasowe osiągnięcia jestem jak najlepszego zdania o nim.  Bardzo liczę na to, że w najbliższym czasie zostaną przeprowadzone zmiany w ministerstwie i dobre ustawy trafią do Sejmu - konkludowałem.

 

 

 

 

Źródło,fot.: premier.gov.pl, prezydent.pl, tvn24.pl

 

 

 

 

 


© 2010 - 2012 Rafał Grupiński

Realizacja: Trawka Studio