Facebook Flickr YouTube Sejmometr

Zmiany w komisjach sejmowych

Dodano: 07 maja 2013

Foto

Szefem sejmowej komisji spraw wewnętrznych został Marek Wójcik, zastąpił ministra sprawiedliwości Marka Biernackiego. Z kolei marszałek Sejmu Ewie Kopacz złożyłem propozycję kandydatury Pawła Olszewskiego do komisji ds. służb specjalnych – poinformowałem dzisiaj (7.05.) w rozmowie z dziennikarzami.

 

 

W pracach komisji spraw wewnętrznych najnaturalniejsza jest kontynuacja, stąd też propozycja, aby pokierował nią poseł Marek Wójcik, dotychczasowy wiceprzewodniczący komisji. Jego kandydaturę poparło 14 posłów, jeden wstrzymał się głosu - dodałem.

 


Poseł Marek Wójcik, zdj.facebook.com/marek.wojcik.profil
    

Zmiany nastąpią ponadto w sejmowej komisji zdrowia - jej dotychczasowy przewodniczący Bolesław Piecha uzyskał w ostatnim czasie mandat Senatora. Z kolei komisją sprawiedliwości kierował do tej pory Ryszard Kalisz, ale po tym jak odszedł z SLD prawdopodobna jest zmiana na tym stanowisku. Decyzje w sprawie obu przynależnych opozycji komisji, czyli właśnie zdrowia i sprawiedliwości, zostaną wypracowane w porozumieniu z klubami PiS-u i SLD - zadeklarowałem w rozmowie z Polską Agencją Prasową.

 

 

 

 

 

Rozmawiałem również z Jarosławem Gowinem, m.in. o jego pracy w Sejmie - poinformowałem na zakończenie rozmowy z dziennikarzami PAP-u. Z jego deklaracji wynika, że chciałby pracować w komisji do spraw deregulacji, a także w jakiejś drugiej komisji, być może sprawiedliwości. Ale to jest jeszcze do uzgodnienia - dodałem.

 

Witamy pana ministra z powrotem w klubie, mamy nadzieję na dobrą, merytoryczną współpracę – konkludowałem.

 

 

 

 

Źródło, fot.: gazeta.pl za pap.pl, klub.platforma.org,facebook.com/marek.wojcik.profil

 

 

 


© 2010 - 2012 Rafał Grupiński

Realizacja: Trawka Studio