Minister sprawiedliwości uznaje stanowisko swojego poprzednika - Rafał Grupiński

Facebook Flickr YouTube Sejmometr

Minister sprawiedliwości uznaje stanowisko swojego poprzednika

Dodano: 08 maja 2013

Foto

Nowo wybrany minister sprawiedliwości Marek Biernacki spotkał się wczoraj (7.05.) z parlamentarzystami PO. Nasze spotkanie dotyczyło przede wszystkim rozpoczynających się w dzisiaj obrad Sejmu. Szef resortu sprawiedliwości, dotychczas jeden z posłów najpilniej uczęszczających na posiedzenia klubu, został powitany brawami i gratulacjami- poinformowałem w rozmowie z dziennikarzami Polskiej Agencji Prasowej.

 

 

Spotkanie klubu z ministrem Biernackim w sprawie ewentualnych ustaw zaplanujemy za jakiś czas, kiedy minister wejdzie głębiej w materię i wszystkie te sprawy ogarnie. Wtedy zaprosimy go na posiedzenie klubu, by przedstawił swoje plany i projekty – zaznaczyłem.

 

    

Odnosząc się do obywatelskiego projektu ws. sądów, podkreśliłem, że klub PO jest przynajmniej na razie w mniejszości, jeśli chodzi o Izbę. W tej sprawie powinniśmy pozostać zgodni z wcześniejszym przedłożeniem rządowym ministra Gowina, ale być może - mamy jeszcze w czwartek posiedzenie klubu - do tego tematu jeszcze wrócimy – dodałem.

 

Pytany, czy jest możliwy kompromis z PSL-em w temacie sądów rejonowych, odparłem, że w tej sprawie różnimy się i w tej kwestii 

nie sądzę, aby nasz koalicjant zmienił zdanie, a my raczej będziemy starali się trzymać dotychczasowej linii resortu sprawiedliwości. Minister Biernacki również uznaje, że swojego stanowiska w stosunku do stanowiska poprzednika zmienić nie może – podsumowałem.

 

 

 

Źródło, fot.: gazeta.pl za pap.pl, klub.platforma.org

 

 

 

 


© 2010 - 2012 Rafał Grupiński

Realizacja: Trawka Studio