Facebook Flickr YouTube Sejmometr

Premier spotkał się z klubem PO

Dodano: 09 maja 2013

Foto

Likwidacja części sądów rejonowych, związki partnerskie, a także sprawy programowe były głównymi tematami wczorajszego (08.05.) spotkania premiera Donalda Tuska z klubem parlamentarnym PO – poinformowałem w rozmowie z dziennikarzami IAR-u.

 

 

 

Reforma Gowina nadal budzi protesty

 

W piątek, w Sejmie odbędzie się głosowanie nad obywatelskim projektem ustawy o sądach powszechnych. Pomysł byłego ministra sprawiedliwości Jarosława Gowina, aby zlikwidować małe sądy wywołał liczne protesty, jednak na mocy jego rozporządzenia, w styczniu 79 sądów stało się wydziałami zamiejscowymi.

 

 

    

Uważam likwidację siedzib 79 sądów rejonowych za błąd, natomiast klub w związku z prośbą pana premiera o konsekwentne wspieranie tego projektu, jako początku reformowania systemu sądownictwa w Polsce, będzie głosował przeciw projektowi obywatelskiemu - powiedziałem.

 

Mamy świadomość, że najprawdopodobniej to głosowanie przegramy - zaznaczyłem.

 

Nowy projekt o związkach partnerskich

 

Kilka miesięcy temu, Sejm odrzucił wszystkie projekty ustawy o związkach partnerskich - przypomniałem. W kontekście różnicy zdań przy tym dokumencie, przygotowaliśmy projekt ustawy, który nie budzi już wątpliwości konstytucyjnych i w najbliższym czasie zostanie przedstawiony - rekapitulowałem informację o wczorajszym spotkaniu z szefem rządu.

 

 

Źródło, fot.: polskieradio.pl, gloswielkopolski, klub.platforma.org

 

 

 

 


© 2010 - 2012 Rafał Grupiński

Realizacja: Trawka Studio