Facebook Flickr YouTube Sejmometr

Region: Poszukiwany człowiek na miarę Macieja Frankiewicza

Dodano: 19 maja 2013

Foto

12 marca zainaugurowana została pierwsza edycja Nagrody im. Macieja Frankiewicza, konkursu pod hasłem: "Poszukiwany człowiek na miarę Macieja Frankiewicza". Jutro (20.05.) zbiera się kapituła, której jestem członkiem, aby spośród licznych kandydatur wybrać finałową dziesiątkę.

 

 

O każdym z finalistów zostanie nakręcony krótki film, a 16 czerwca, w rocznicę śmierci wiceprezydenta, uroczyście zostanie ogłoszone nazwisko zwycięzcy i wręczona nagroda w postaci pamiątkowej statuetki oraz 5 tysięcy złotych. Zdobywca nagrody staje się też automatycznie członkiem kapituły konkursu.

 

Zawsze otwarty na innych

 

Maciej Frankiewicz studiował na Politechnice Poznańskiej, był inicjatorem i członkiem uczelnianej komórki NZS. Działał w Solidarności Walczącej i Partii Wolności, współtworzył pismo "Solidarność Walcząca" oraz Radia Solidarność w Poznaniu.

Od 1998 pełnił funkcję wiceprezydenta Poznania. Odpowiadał za sprawy oświaty, kultury i sportu. Kierował zespołem przygotowującym kandydaturę Poznania do Euro 2012. Współtworzył największy w Polsce Poznań Maraton, który obecnie nosi jego imię.

 

Cieszył się opinią człowieka otwartego na innych oraz obdarzonego ogromnym poczuciem humoru.

 

Miłość do Ojczyzny, ale również humor i pasja

 

   

Do 25 kwietnia kandydatów do nagrody zgłaszać mogły osoby prywatne, organizacje i osoby prawne lub instytucje publiczne - dzięki formularzowi, dostępnemu na stronie nagrodafrankiewicza.pl.

 

Nagroda jest przyznawana osobom, które wyróżniają się, m.in. niezłomnością, odwagą, miłością do Ojczyzny, krzewieniem postaw patriotycznych, uczciwością, ale również pogodą ducha, humorem i umiejętnością rozbudzania w innych pasji i chęci do efektywnego działania.

 
 

 

 

źródło, fot. : nagrodafrankiewicza.pl

 

 

 

 


© 2010 - 2012 Rafał Grupiński

Realizacja: Trawka Studio