Region: Zależy nam, aby tworzyć standardy w polskiej polityce - Rafał Grupiński

Facebook Flickr YouTube Sejmometr

Region: Zależy nam, aby tworzyć standardy w polskiej polityce

Dodano: 22 maja 2013

Foto

Wybory władz PO składają się z kilku etapów. W pierwszej kolejności w październiku wybierzemy nowe władze poszczególnych kół oraz delegatów na zjazdy powiatowe. Następnie w listopadzie i grudniu zostaną zwołane zjazdy powiatowe, na których wybierzemy władze powiatowe PO oraz delegatów na poszczególne zjazdy regionów. Te ostatnie odbędą się w terminie pomiędzy 2 stycznia a 2 lutego 2014 roku i wybiorą władze regionalne, i delegatów na Konwencję Krajową - przypomniałem podczas poniedziałkowego (20.05.) spotkania z szefami powiatowych struktur PO w Wielkopolsce.

 

Zgodnie z uchwałą Rady Krajowej, Konwencja odbędzie się 16 lub 23 lutego 2014 roku, wtedy też poznamy członków nowej Rady Krajowej, Krajowej Komisji Rewizyjnej i Krajowego Sądu Koleżeńskiego.
 

    

Nowością będzie wybór przewodniczącego PO, którego dokonamy najpewniej w głosowaniu bezpośrednim przez wszystkich członków Platformy. Zależy nam, aby stanowić w polskiej polityce standardy, które pokazują demokratyczną otwartość partii i jak  największą powszechność udziału w wyborach - zaznaczyłem.

 

W celu dokonania odpowiednich zmian w statucie PO we wrześniu odbędzie się Nadzwyczajna Konwencja Krajowa - konkludowałem.

 

 

 

 

Spotkanie z lubońskimi strukturami PO

 

Wewnętrzne wybory w Platformie były również tematem mojego kolejnego, poniedziałkowego spotkania, tym razem w Luboniu z tamtejszym kołem lokalnym PO. Przybliżając harmonogram i zasady wyborów, przypomniałem, iż delegatów na Konwencję Krajową poszczególne zjazdy regionów wybiorą w proporcji: 1 delegat na każde rozpoczęte 50 członków.

 

Jeżeli chodzi o koncepcję wyborów bezpośrednich, daliśmy sobie czas do następnego Zarządu Krajowego na jej przemyślenie - podkreśliłem.

 

 

Prezydent odwiedzi Wielkopolskę

 

Prezydent odwiedził już w ostatnim czasie Leszno, Kalisz, a w najbliższą sobotę złoży wizytę w Pile, gdzie spotka

    

się z mieszkańcami i odbierze tytuł Honorowego Obywatela Miasta - poinformowałem zebranych, zachęcając tym samym do udziału w spotkaniu z głową państwa.

 

Przed wizytą w Pile, prezydent odwiedzi jeszcze: Wągrowiec, Szamocin i Chodzież - dodałem.

 

Będę  zabiegać, aby prezydent w najbliższej przyszłości odwiedził kolejne subregiony naszego województwa - konkludowałem.

 

 

Spotkanie, którego gospodarzem była przewodnicząca lokalnych struktur PO w Luboniu Magdalena Nyćkowiak-Filusz, zakończyliśmy omówieniem spraw lokalnych oraz działań rządu, których celem jest przeciwdziałanie, tzw. drugiej fali europejskiego kryzysu gospodarczego.

 

 

 

 

Źródło; fot.: wielkopolska.platforma.org

 

 

 

 


© 2010 - 2012 Rafał Grupiński

Realizacja: Trawka Studio