41. posiedzenie Sejmu [WIDEO] - Rafał Grupiński

Facebook Flickr YouTube Sejmometr

41. posiedzenie Sejmu [WIDEO]

Dodano: 22 maja 2013

Foto
Dzisiejsze, trzydniowe posiedzenie Sejmu rozpoczęliśmy od podjęcia przez aklamację uchwały w sprawie uczczenia pamięci Grzegorza Przemyka - ofiary stanu wojennego, w 30. rocznicę Jego śmierci. W uchwale potępiliśmy sprawców oraz inicjatorów politycznego mordu na Przemyku, zaapelowaliśmy też do wymiaru sprawiedliwości, aby ponowił próbę osądzenia winnych.
 

Po 30 latach od tragicznej śmierci Grzegorz Przemyk zajmuje należne mu miejsce w historii zmagań o wolną i niepodległą Polskę. Jego ofiara nie poszła na marne. Sejm Rzeczypospolitej oddaje Mu hołd - głosi uchwała (druk nr 1372).

 

W Sejmie o systemie wspierania rodzin

 

    

Podczas 41. posiedzenia Izby zajmiemy się, m.in. projektami nowelizacji ordynacji podatkowej, kodeksu pracy i kodeksu cywilnego. Zapoznamy się również z informacją rządu o realizacji rządowego programu preferencyjnych kredytów mieszkaniowych „Rodzina na swoim” oraz o zamierzeniach w sprawie wprowadzenia po 2013 roku systemów wspierania rodzin w zaspokajaniu potrzeb mieszkaniowych.

 

W ubiegłym tygodniu rząd przyjął projekt ustawy o pomocy państwa przy kupowaniu pierwszego mieszkania, tzw. program „Mieszkanie dla młodych”.

Projekt skierowany do młodych małżeństw i osób samotnych do 35. roku życia ma pomóc im w zakupie pierwszego własnego mieszkania z rynku pierwotnego. Rodzina bezdzietna i singiel dostaną od państwa 10 proc. ceny mieszkania. Jeśli rodzina lub osoba samotna ma potomstwo, dofinansowanie wyniesie 15 proc. Jeżeli w ciągu pięciu lat od zakupu mieszkania urodzi się trzecie bądź kolejne dziecko - można będzie liczyć na dodatkowe 5 proc. 

 

Program ma trwać pięć lat, od 2014 do 2018 roku. Jest kontynuacją wygasłego w ubiegłym roku programu „Rodzina na swoim” (druki nr 1257 i 1259)

 

 

Więcej [TRANSMISJA OBRAD]: sejm.gov.pl

 

 

 

Źródło, fot.: sejm.gov.pl / Krzysztof Białoskórski, tvpparlament.pl

 

 

 


© 2010 - 2012 Rafał Grupiński

Realizacja: Trawka Studio