Facebook Flickr YouTube Sejmometr

Musimy przejść trudny czas

Dodano: 23 maja 2013

Foto

Wbrew niektórym doniesieniom medialnym nie ma żadnej wojny w Platformie. Jest oczywiście czas trudny, który musimy przejść. Niezwykle istotne jest, aby cała Platforma wspierała premiera - powiedziałem dziennikarzom Informacyjnej Agencji Radiowej, pytany o obecną sytuację w Platformie Obywatelskiej.

 

 

PO musi realizować cele, które w najbliższym czasie będą wyznaczane. Będzie temu, m.in. służyła zapowiadana przez premiera, tzw. głębsza rekonstrukcja - dodałem.

 

 

Słabości są marginalne

 

 Platforma, w takiej sytuacji jak dzisiaj, nie powinna pokazywać ani żadnych podziałów, ani słabości. Zresztą są

    

one marginalne z punktu widzenia naszego działania, z punktu widzenia chociażby głosowań w Sejmie. Widać, że działamy jak jedna, wielka drużyna we wszystkich sprawach, które nie są sprawami światopoglądowymi - oceniłem.

 

Jesteśmy zdecydowani, żeby walczyć o poparcie wyborców, o ewentualny powrót do nas tych, którzy znaleźli się w grupie niezdecydowanych wyborców w tym trudniejszym czasie - zadeklarowałem.

 

 

 

 

Opinie o podziałach w PO osłabiają działania rządu

 

Opinie, że w PO mamy głębokie podziały są działaniem na szkodę nas wszystkich i osłabianiem działań rządu, bo przecież dzieje się na rządowym zapleczu- podkreśliłem. Mam nadzieję, że wszyscy, tzw. ważni anonimowi politycy Platformy zaczną się wypowiadać pod swoim nazwiskiem, a po drugie, że nie będą opowiadali o podziałach wewnętrznych - powiedziałem dopytywany, czy mamy obecnie do czynienia z "wojną podjazdową" w PO.

 

 

Zarząd PO o bieżącej sytuacji

 

Zarząd Platformy Obywatelskiej zbierze się dzisiaj, aby zająć się, między innymi zmianami w statucie dotyczącymi sposobu wybierania przewodniczącego. Zajmiemy się również obecną sytuacją polityczną w kraju jak i w samej Platformie - rekapitulowałem.

 

 

 

 

Źródło, fot.: pap/iar, platforma.org, sejm.gov.pl/Krzysztof Białoskórski

 

 

 


© 2010 - 2012 Rafał Grupiński

Realizacja: Trawka Studio