Facebook Flickr YouTube Sejmometr

Były minister niezbyt szczęśliwie wybrał formę swojego wystąpienia [WIDEO]

Dodano: 28 maja 2013

Foto

Jeżeli ktoś chce się ubiegać o przywództwo w PO, to nie powinien tej partii tak totalnie krytykować, jak to zrobił Jarosław Gowin. Sądzę, że zawsze lepszym sposobem, żeby zaprezentować swoje poglądy, i nawet krytyczny stosunek do tego, co akurat dzieje się w partii, jest przedstawienie pozytywnego programu, który różni się od programu dotychczasowego jej szefa – powiedziałem w dzisiejszym (28.05.) programie „Jeden na Jeden”.

 

 

Wybory powszechne to dobry pomysł

 

W sytuacji, w której premier zaproponował wybory powszechne przewodniczącego partii, to siłą rzeczy przy 40 tysiącach członków, konkurenci skazani są na kampanię medialną. Dopóki szefa wybierali delegaci, to dyskusja rozstrzygała się na zjazdach, była mniej powszechna. Dzisiaj, żeby dotrzeć do wszystkich członków PO trzeba to zrobić poprzez media. I to jest ta słaba strona, tego bardzo dobrego i demokratycznego pomysłu – stwierdziłem.

 

Uważam za bardzo dobrą formułę wyborów, wybory  bezpośrednie i powszechne, choć na ostatnim posiedzeniu zarządu wyraziłem swoją obawę, co do czasu ich przeprowadzenia. To będzie okres urlopów, więc sporo osób będzie poza domem, poza krajem – przypomniałem.

 

Myślę, że byłoby z pożytkiem, gdybyśmy chociaż w części nałożyli na siebie wybory strukturalne i bezpośrednie,

    

przede wszystkim, żeby zrealizować cel, który premier zarysował przed nami, żeby skrócić okres kampanii. Jeżeli w strukturach będziemy wybierali się przez całą jesień i zimę, to wtenczas ten czas kampanii wydłuży się, a pamiętajmy, że walka w regionach też bywa emocjonująca, przynajmniej dla niektórych. Mam nadzieję, że skrócimy też czas wyborów strukturalnych na najbliższym zjeździe - zaznaczyłem.

 

 

 

Premier Donald Tusk jest atutem Platformy

 

Jesteśmy już 6. rok przy władzy i spadające sondaże to są koszty, jakie wiążą się z tym długim trwaniem u sterów władzy. Moim zdaniem, Donald Tusk jest atutem Platformy, główną postacią w Platformie, więc na pewno nie w upatrywałbym w nim przyczyn słabych notowań - oznajmiłem. Myślę, że ta przyczyna leży w poczuciu, że kryzys gospodarczy pobudza niepokój o miejsca pracy, o poziom bezpieczeństwa. Niezależnie od tego ile działań podejmujemy, chociażby kwestia elastycznego czasu pracy, to jednak my sami z siebie nie zbijemy tego niepokoju, bo cała Europa jest w tym kryzysie pogrążona. Prędzej czy później ten niepokój musiał odbić się na naszym poparciu – oceniłem.

 

 

Liczę na współpracę opozycji w kwestii programu rodzinnego

 

Pakiet przedstawiony przez prezydenta jest interesujący, i przede wszystkim tworzy ramy do współpracy wszystkich

    

partii politycznych. Mam nadzieję, że propozycja głowy państwa zakończy rywalizację na wydatki finansowe, wyścig poszczególnych partii opozycyjnych z projektami ustaw do laski marszałkowskiej. Mam nadzieję, że rozpocznie się współpraca z rządem i prezydentem, w kwestii programu rodzinnego, proponowanego przez dwa środowiska władzy – konkludowałem.

 

 

 

 

 

 

 

Więcej [WIDEO]: tvn24.pl

 

 

 

 

 

 

Źródło, fot.: tvn24.pl, printscrn z tvn24.pl

 

 

 

 

 


© 2010 - 2012 Rafał Grupiński

Realizacja: Trawka Studio