Region: W Kępnie powstał wielofunkcyjny „ORLIK” - Rafał Grupiński

Facebook Flickr YouTube Sejmometr

Region: W Kępnie powstał wielofunkcyjny „ORLIK”

Dodano: 31 maja 2013

Foto

W przeddzień (31.05.) Dnia Dziecka, w Kępnie oddano do użytku kompleks sportowy, w ramach rządowego programu „Mój Orlik 2012”. Boiska do gry w piłkę nożną, koszykówkę i siatkówkę oraz zaplecze szatniowo-sanitarne dostępne są bezpłatnie dla wszystkich mieszkańców gminy oraz ich gości. W części biurowej kompleksu swoją siedzibę znalazł miejscowy oddział TKKF-u.

 

 

Założeniem programu „Moje Boisko – Orlik 2012” jest udostępnienie dzieciom i młodzieży nowoczesnej infrastruktury sportowej w celu aktywnego uprawiania sportu. Na finansowanie programu przyznane zostały środki z budżetu państwa, a możliwość ich pozyskania w formie dotacji na realizację inwestycji, stała się dla jednostek samorządu terytorialnego zachętą do podjęcia decyzji o udziale w programie.

 

  

 

W roku 2008 przeznaczono na realizację programu 200 mln zł, natomiast w latach 2009 - 2012 po 250 mln zł, co łącznie daje kwotę 1.2 mln zł. W całym kraju dofinansowano budowę 2604 kompleksów boisk sportowych „Moje Boisko – Orlik 2012”, a także 119 lodowisk w ramach pilotażowego programu "Biały Orlik".

 

W Wielkopolsce stworzono warunki pod budowę  292 obiektów, a dodatkowo 8 obiektów powstało bez udziału finansowego samorządu województwa, co razem daje liczbę 300 Orlików. Spośród 226 gmin na terenie województwa wielkopolskiego 202 mają na swoim terenie „Orlika”.

 

  

 

Żadne inne województwo nie może się pochwalić taką liczbą wybudowanych kompleksów w ramach programu „Moje Boisko Orlik 2012”. Innowacją w stosunku do obiektów tego typu budowanych w pozostałych częściach kraju są dodatkowe elementy sportowe na wielkopolskich Orlikach", jak bieżnie lekkoatletyczne, korty tenisowe, rzutnie do pchnięcia kulą, skocznie w dal, wzwyż oraz inne.

 

Na realizację tych inwestycji w ciągu 5 edycji programu, w latach 2008-2012, samorząd województwa przeznaczył kwotę blisko 95 mln złotych. Tyle samo środków w naszym województwie zainwestowało ministerstwo sportu i turystyki.

 

 

 


Źródło, fot. um.kepno.pl, umww.pl, orlik2012.pl

 

 

 

 


© 2010 - 2012 Rafał Grupiński

Realizacja: Trawka Studio