Region: Chorwacja warta poznania - Rafał Grupiński

Facebook Flickr YouTube Sejmometr

Region: Chorwacja warta poznania

Dodano: 02 czerwca 2013

Foto

W oczekiwaniu na kolejnego członka Unii Europejskiej, którym od 1 lipca będzie Chorwacja, Filip Kaczmarek - poseł do Parlamentu Europejskiego zainicjował obchody Dnia Chorwacji w Poznaniu (7.06.). W ramach przedsięwzięcia przewidziano, m.in. konferencję naukową oraz wydarzenia kulturalne.

 

 

Prelegenci sympozjum „Chorwacja w Unii Europejskiej i co dalej? Kryzys a dalsze perspektywy rozszerzenia UE” zastanawiać się będą: co oznacza akcesja Chorwacji dla obywateli zjednoczonej Europy i jak dalej powinna wyglądać polityka rozszerzenia Unii. Po panelu głównym odbędą się panele dla młodych naukowców z całej Polski.

 

 

Kulturalną częścią Dnia Chorwacji będzie wizyta obsypanego wieloma nagrodami literackimi, najwybitniejszego

 

współczesnego pisarza chorwackiego Miro Gavrana, który spotka się z publicznością w ramach Czwartków Literackich w Pałacu Działyńskich, 6 czerwca. Wszyscy miłośnicy dobrego teatru będą mieli okazję wielkiego estetycznego doświadczenia - prezentacji na deskach Teatru Ósmego Dnia  monodramu Miro Gavrana "Hotel Babilon" (7.06.).

 

Wydarzeniom, których ideą jest chęć przybliżenia historii i kultury nowego kraju Unii mieszkańcom Wielkopolski, będzie towarzyszyła wystawa na Wydziale Nauk Politycznych i Dziennikarstwa UAM przedstawiająca najpiękniejsze zakątki Chorwacji.

 

 

 

 

 

 

 

 

Więcej: filipkaczmarek.pl

 

 

 

 

Źródło, fot.: filipkaczmarek.p, www.croatia.org

 

 

 

 


© 2010 - 2012 Rafał Grupiński

Realizacja: Trawka Studio