Region: Prezydent RP odwiedzi Wielkopolskę - Rafał Grupiński

Facebook Flickr YouTube Sejmometr

Region: Prezydent RP odwiedzi Wielkopolskę

Dodano: 03 czerwca 2013

Foto

W najbliższą środę (5.06.) prezydent Bronisław Komorowski kolejny raz odwiedzi Wielkopolskę. Swoją wizytę rozpocznie od „Lekcji historii na temat 4 czerwca 1989 r.” w Liceum Ogólnokształcącym im. Oskara Kolberga w Kościanie, a w drodze do Poznania zwiedzi fabrykę autobusów Solaris w Bolechowie-Osiedle. Głównym punktem wizyty głowy państwa w stolicy Wielkopolski będzie udział w Gali Nagrody Gospodarczej Prezydenta RP.

 

 

XI edycji Nagrody Gospodarczej

 

Nagroda została ustanowiona przez b. prezydenta Aleksandra Kwaśniewskiego w 1998 roku i przyznawana była do 2005 roku (8 edycji). Prezydent Bronisław Komorowski postanowił od 2011 roku kontynuować jej przyznawanie.

 

Jak podkreślił prezydent podczas inauguracji ubiegłorocznej edycji Nagrody, przyszłość narodu, państwa, jego siła, znaczenie, wykuwa się w codziennej pracy ludzi przedsiębiorczych, w codziennym wysiłku owocującym rozwojem gospodarczym kraju.

 

Deklaruję zainteresowanie i zaangażowanie na rzecz kształtowania polskich postaw szacunku wobec pracy, szacunku wobec przedsiębiorczości, szacunku wobec działań na rzecz przyspieszonego wzrostu gospodarczego - dodał Bronisław Komorowski.

 

 

Celem Nagrody jest promocja i budowanie prestiżu polskich firm

 

    

Nagroda jest najbardziej prestiżowym wyróżnieniem gospodarczym w Polsce, nazywana przez wiele mediów „Polskim Gospodarczym Noblem”. Powodami jej wysokiej pozycji jest przede wszystkim prestiż prezydenta RP, jako osoby przyznającej, jak również fakt, że kandydaci do nagrody zgłaszani byli przez najpoważniejsze organizacje gospodarcze i organizatorów najbardziej prestiżowych nagród przyznawanych w Polsce.

 

 

 

Prezydent pobyt w Wielkopolsce zakończy wizytą na Uniwersytecie Ekonomicznym w Poznaniu.


 

 

Więcej: prezydent.pl


 

 


 

Źródło, fot.: prezydent.pl, Wojciech Grzedzinski, mtp.pl

 

 

 


© 2010 - 2012 Rafał Grupiński

Realizacja: Trawka Studio