Facebook Flickr YouTube Sejmometr

Region: Są środki na budowę dróg ekspresowych

Dodano: 06 czerwca 2013

Foto

Do końca czerwca ogłosimy 18 przetargów na blisko 300 km dróg ekspresowych, a do końca roku 50 - zapowiedział minister transportu Sławomir Nowak, dzień po decyzji rządu, który przyjął listę przewidzianych inwestycji na lata 2014-2020. Łącznie przybędzie ponad 700 km nowych dróg, a ich koszt wyniesie 35,7 mld.

 

 

 

Kolejne setki kilometrów dróg ekspresowych

 

Wśród zaakceptowanych przez rząd inwestycji drogowych znalazła się, m.in. jedna z najbardziej wyczekiwanych tras drogowych zarówno w Wielkopolsce, jak i na Dolnym Śląsku droga ekspresowa S5 z Wrocławia w kierunku Poznania. Jak zapowiedziało ministerstwo transportu, przetarg na tę trasę może być ogłoszony jeszcze w czerwcu.

 

Na budowę S5 rząd przekaże 5,3 mld zł. W ramach tej kwoty powstanie odcinek Korzeńsko - Wrocław, Poznań -

    

- Wronczyn, Radomicko - Kaczkowo i Gniezno - Mielno. W sumie 111 km trasy.

 

Rząd zdecydował o zmianie "Programu Budowy Dróg Krajowych na lata 2011-2015", aby przyspieszyć wydatkowanie środków unijnych z nowej perspektywy finansowej na lata 2014-20.

 

 

Dodatkowe miliony złotych dla Wielkopolski

 

Bardzo dobre wiadomości dla Wielkopolski przywiózł również we wtorek Marek Woźniak, uczestniczący w spotkaniu marszałków województw w ministerstwie rozwoju regionalnego. Jak poinformował marszałek, do wcześniej wynegocjowanych środków w ramach, tzw. „Regionalnych Programów Operacyjnych” do województwa trafią dodatkowe 76,6 mln euro. Tym samym, Wielkopolsce przypadnie 2 196,6 mln euro.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Źródło: gddkia.pl, platforma.mtbigm.gov.pl, premier.gov.pl

 

 


© 2010 - 2012 Rafał Grupiński

Realizacja: Trawka Studio